Rosja: rok emerytury w prezencie za każde dziecko

Po polsku

rosjaRosjanie proponują nową receptę na problemy demograficzne, z którymi od pewnego czasu boryka się kraj. Tą receptą ma być możliwość przejścia rodzica na emeryturę o jeden rok wcześniej za każde urodzone dziecko.

Projekt ustawy został wniesiony do Dumy Państwowej. Jej autorem jest deputowany Dmitrij Sawieliew. Uważa on, że wychowanie nawet jednego dziecka związane jest z licznymi przeszkodami w realizacji życiowych i zawodowych planów rodzica. Rodzicom należy więc zagwarantować więcej czasu na spokojne i dostatnie życie.

Sawieliew jest przekonany, że nowa ustawa o emeryturach zostanie w Rosji dobrze przyjęta. Zapytany o ewentualne dziury w budżecie federalnym Rosji, deputowany stwierdził, że nie jest to żadna przeszkoda.

Zgodnie z obowiązującą obecnie w Rosji ustawą, wiek emerytalny dla mężczyzn to 60 lat, dla kobiet – 55. [A to łobuz z Putina! U nas mężczyzna może cieszyć się kontaktem z zakładem pracy i kolegami aż do 67-go roku życia, podczas gdy w Rosji jest już dawno odrzucony i skazany na wegetację na marginesie zawodowo czynnego społeczeństwa - admin]
Propozycję Dumy Państwowej w pełni popierają specjaliści i analitycy finansowi. Maksym Kniagin z instytutu zajmującego się funduszami inwestycyjnymi Finam Management Ltd. uważa, że kroki podjęte przez Dumę na długie lata zahamują proces starzenia się społeczeństwa rosyjskiego.

Źródło „Izwiestia”
ChS
http://www.pch24.pl/rosja–rok-emerytury-w-prezencie-za-kazde-dziecko,23694,i.html

Może mała poprawka: proces starzenia się Rosji został zahamowany już dobrych kilka lat temu dzięki posunięciom dyktatora Putina i jego faszystowskich doradców. Teraz chodzi o dalsze zwiększenie przyrostu naturalnego. Oczywiście po to, żeby zawładnąć Polską.

A swoją drogą – jakby jeden z pierwszych artykułów o Rosji na Pch24, który nie jedzie po Putinie, jak po łysej kobyle…
Admin

Źródło: http://marucha.wordpress.com/2014/06/21/rosja-rok-emerytury-w-prezencie-za-kazde-dziecko/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj