Rosja, Kazachstan i Białoruś delegalizują… szpilki. Trampki na celowniku.

Po polsku

niezdrowoPopularne wśród kobiet buty na wysokim obcasie, czyli tzw. szpilki zostały zakazane w obrębie Unii Celnej Rosji, Kazachstanu i Białorusi.

Delegalizacja szpilek wzbudziła liczne kontrowersje w tych trzech krajach. Jednak przyczyna, kryjąca się za tym zakazem brzmi bardzo poważnie: u kobiet noszących szpilki często diagnozuje się schorzenia kręgosłupa a także problemy ze śródstopiem.

Na razie zakazano szpilek, ale troska o to, by obywatele Rosji, Kazachstanu i Białorusi nosili zdrowe obuwie spędza sen z powiek decydentom w tych krajach. Pojawiają się już bowiem plany zakazania mężczyznom ubierania na stopy trampek i mokasynów. Dlaczego są one niebezpieczne? Obydwa rodzaje butów mogą powodować płaskostopie.

Źródło: niezależna.pl
ged
http://www.pch24.pl

„Niezależna.pl” nie musi popadać wobec Rosji w kompleksy. Unia Europejska w trosce o nasze zdrowie już od dawna jest niedościgniona.

- Zakazano używać termometrów rtęciowych, jednocześnie zmuszając do kupowania świetlówek zawierających właśnie szkodliwą rtęć (o szczepionkach nie wspomnę).
- Nakazano produkcję samogasnących papierosów. W trosce o pożary?
- Zakazano wędzenia wędlin, bo niezdrowe. Zdrowe za to są chemikalia do „sztucznego wędzenia”.
- Kalosze zgodnie z przepisami należą do osobistego wyposażenia ochronnego o numerze 89/696. Zgodnie z tym zarządzeniem, z chwilą nabycia kaloszy otrzymujemy również wielostronicową broszurkę. Instrukcja obsługi dołączona do towaru przetłumaczona jest w dziesięciu językach i zawiera informacje o tym, jak obuwie użytkować, przechowywać oraz jak je pielęgnować.
- Przez całe lata produkowane były drabiny, w których rozstaw szczebli wynosił 10 cali. Ale komuś chyba zaczęło to przeszkadzać. Zgodnie z nową normą, odległość między szczeblami miała wzrosnąć do 13 cali.
- Zgodnie z przepisem unijnym należy posiadać stosowne zaświadczenie, które pozwoli na wspinaczkę po drzewach. Otrzymanie takiego zezwolenia musi być poprzedzone odpowiednimi ćwiczeniami.
- Zgodnie z regulacją 24/1/93, jazda na nartach jest zabroniona, gdy na stoku śniegu jest mniej niż 20 cm.
- Markizy nad oknami muszą wytrzymać nacisk wywierany przez pokrywę śnieżną o grubości 9 cali. Bo oczywiście używanie markiz podczas śnieżycy to rzecz normalna…

Ech… nie chce mi się dalej pisać.

Admin

Źródło: http://marucha.wordpress.com/2014/06/22/rosja-kazachstan-i-bialorus-delegalizuja-szpilki-trampki-na-celowniku/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj