Pseudoekolodzy niszczą Puszczę Białowieską

Po polsku

Artykuł nieco stary, ale obecny stan Puszczy jest jeszcze gorszy od opisanego.

ekolodzy atakująStan Puszczy Białowieskiej pogarsza się – alarmują społecznicy. – W puszczy dochodzi do niszczenia dorobku całych pokoleń – mówi „Codziennej” ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan myśliwych i leśników. Na dramatyczny apel reagują politycy - informuje “Gazeta Polska Codziennie”.

Zarówno leśnicy, jak i działacze pozarządowych stowarzyszeń oraz okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę, że w Puszczy Białowieskiej należy wyciąć ok. 200 tys. m. sześc. drzew. Nie przyniesie to szkody środowisku. Liczbę drzew do wycinki, decyzją ministra środowiska, zmniejszono ponad czterokrotnie.

– Ilość zalegającego drzewa jest ogromna i przekracza 6–7-krotnie normy – powiedział „Codziennej” Mieczysław Gmiter, b. burmistrz Hajnówki. – Przyroda jest zagrożona również dlatego, że mieszkańcy nie mogą pozyskiwać z lasu drewnana opał, które gnije. Ludzie są zmuszeni opalać węglem przywożonym ciężarówkami. Jesteśmy terroryzowani przez pseudoekologów, którzy z walki zrobili sobie sposób na życie – mówi Gmiter.

„Obecnie stosowana ochrona bierna, wymuszona i propagowana przez organizacje ekologiczne, doprowadziła do degradacji drzewostanu puszczy. Kontynuacja ochrony w obecnym systemie doprowadzić może do unicestwienia puszczy, pogorszenia warunków życia miejscowej ludności oraz bytowania dzikiej flory i fauny” [ i chyba o to własnie chodzi ...]– czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia „Santa” Obrona Puszczy Białowieskiej, organizatora protestu, który we wtorek odbędzie się w Hajnówce.
W związku z protestem do Puszczy Białowieskiej przybywa na wizję lokalną leśnik i b. minister środowiska w rządzie Jarosława Kaczyńskiego prof. Jan Szyszko, który 2wraz z innymi specjalistami ma przekonać się o tym, czy niepokojąceinformacje na temat pogarszającego się stanu puszczańskiej flory są prawdziwe.
Wizyta jest pokłosiem m.in. protestu, który odbył się w puszczy w kwietniu br. Wtedy to kilkaset osób wzięło udział w demonstracji przeciwko działaniu ekologów w Puszczy Białowieskiej. - To, co tutaj się dzieje, jest nieracjonalne. Mam nadzieję, że dojdzie do merytorycznej dyskusji na temat polskiej przyrody - mówi „Codziennej” prof. Jan Szyszko.

Minister powiedział nam także, że na wizję lokalną przybędzie wraz z innymi parlamentarzystami i europarlamentarzystami. Będzie to jedynie wstęp przed konferencją, która ma się odbyć w Sejmie 8 października. Spotkanie „Czy możemy być spokojni o byt polskiej przyrody i jej udział w zrównoważonym rozwoju Europy”poświęcone będzie m.in. problemom stanu i wykorzystania polskich zasobów energetycznych czy programowi Natura 2000. Głos wówczas zabiorą również mieszkańcy terenów przy Puszczy Białowieskiej.

Niezalezna.pl

Źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz%2Fpseudoekolodzy-niszcza-puszcze-bialowieska

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj