John McCain atakuje Węgry

Po polsku

wegryAmerykański senator John McCain przepuścił atak na władze Węgier. Znany piewca neokonserwatyzmu nazwał premiera Viktora Orbána „neofaszystowskim dyktatorem”, dodając przy tym, że „idzie on do łóżka” z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

McCain zabrał głos w dyskusji nad nominacją nowej ambasador Stanów Zjednoczonych na Węgrzech. „Nie jestem przeciwko politycznym nominacjom (…). Rozumiem, jak się gra w tę grę, ale tu chodzi o naród, który jest na skraju zrzeczenia się suwerenności na rzecz neofaszystowskiego dyktatora, który idzie do łóżka z Władimirem Putinem, a my wyślemy mu jako panią ambasador producentkę „Mody na sukces” – mówił amerykański senator.

Zwolennik interwencji USA w każdym światowym konflikcie, oskarżył dodatkowo węgierskie władze o centralizację władzy, podporządkowanie sobie sądownictwa, a także ograniczenie możliwości działania organizacji pozarządowych finansowanych z zagranicy. .
Rzecznik węgierskiego rządu, Zoltán Kovács poinformował, że ministerstwo spraw zagranicznych wezwało do siebie chargé d’affaires amerykańskiej ambasady. Sam resort wydał oświadczenie w którym nazwał podobne wypowiedzi niedopuszczalnymi.

McCain jest weteranem wojny w Wietnamie, znanym głównie z porażki z Barackiem Obamą w czasie wyborów prezydenckich w 2008 r. Należy do najbardziej agresywnych polityków Partii Republikańskich, chcących angażować USA w niemal każdy konflikt zbrojny na świecie.

na podstawie: politics.hu, polskatimes.pl, alfahir.hu

/p

Źródło: http://www.autonom.pl/?p=10079

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj