W Egipcie porywanie chrześcijan to lukratywny interes

Po polsku

egypt-camelEgipt, obok Maroka i Tunezji, należy do najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Afryce. Kampanii marketingowej towarzyszy propaganda rzekomej tolerancji dla „niewiernych” (niemuzułmanów) w tych krajach. Fakty pokazują niestety fałsz tych nakierowanych na zysk frazesów. W rzeczywistości porwania chrześcijan, gwałcenie i zmuszanie kobiet do małżeństw ze sługami Mahometa to w Egipcie rzecz bynajmniej nie okazjonalna.

W Górnym Egipcie systematyczne porywanie chrześcijan przez muzułmanów w celu otrzymania okupu stało się niemal codziennością. Przynosi to porywaczom ogromne dochody. Oblicza się, że tylko w gubernatorstwie Minya, od stycznia 2011 roku, czyli od początku tak zwanej „wiosny arabskiej” i obalenia prezydenta Hasni Mubaraka, zapłacono porywaczom sumę 16 milionów euro. Niektóre porwania osiągają masowe rozmiary. Muzułmanie porywają nawet po 500 kobiet, które są następnie gwałcone i zmuszane do małżeństw z ekstremistami.

Prześladowania ludności koptyjskiej są de facto ignorowane przez służby porządkowe Egiptu. Rozpanoszona w muzułmańskim państwie korupcja sprawia, że policja na porwania reaguje bardzo powoli i z mizernym skutkiem. – Niestety to zjawisko trwa w najlepsze i wygląda na to, że nie ma poprawy. Interwencje policji, takie jak ta w regionie Assiut w lutym tego roku, są sporadyczne i nie służą rozwiązaniu problemu – twierdzi Kyrillos William, katolicki biskup Assiut. Hierarcha poinformował, że obecnie wspólnota koptyjska niepokoi się o los uprowadzonego w gubernatorstwie Minya ojca trójki dzieci, którego rodzina nie jest w stanie zebrać kwoty okupu żądanej przez islamskich bandytów.

FLC .

Read more: http://www.pch24.pl/w-egipcie-porywanie-chrzescijan-to-lukratywny-interes,32687,i.html#ixzz3M5pLjfix

A gdzie jest Bergoglio i jego miłość do biednych i opuszczonych ? - admin

Źródło: http://www.pch24.pl/w-egipcie-porywanie-chrzescijan-to-lukratywny-interes,32687,i.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj