Prezydent elekt: Wiernopoddańcze hołdy wobec USA czas zacząć

Po polsku

10 czerwca w Warszawie doszło do spotkania prezydenta elekta Andrzeja Dudy z byłym gubernatorem stanu Floryda, Jebem Bushem (bratem George’a W. Busha), kandydatem do nominacji Partii Republikańskiej na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tematem rozmów była „ sprawa bezpieczeństwa w Europie Środkowej” oraz dalszy rozwój „partnerstwa” polsko-amerykańskiego. Jak powiedział Krzysztof Szczerski z PiS, jest „pełna zbieżność między panami, jeśli chodzi o spojrzenie na to, jakie są warunki i gwarancje bezpieczeństwa Polski i całego regionu [pejsy...], a także roli USA w zapewnieniu bezpieczeństwa dla całego regionu Europy Środkowej”. Jeb Bush na zakończenie podróży po Europie, w której Polska była ostatnim przystankiem, spotkał się także z Bronisławem Komorowskim oraz marszałkiem Sejmu, Radosławem Sikorskim.

Na spotkaniu z Bushem, prezydent elekt odniósł się do zaproponowanego przez siebie planu Newport Plus, zakładającego zwiększenie obecności wojsk NATO w Polsce. Podczas konferencji w Instytucie Wolności w Warszawie, która odbyła się w lutym, Andrzej Duda ocenił, że zwiększenie obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce to jeden z głównych punktów „koncepcji działalności prezydenta Rzeczpospolitej w zakresie polskiej polityki zagranicznej”. Ma być ona związana ze szczytem NATO, który w dniach 8-9 lipca 2016 roku odbędzie się w Warszawie.

We wrześniu Andrzej Duda będzie uczestniczył w corocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, co będzie będzie jedną z jego pierwszych wizyt zagranicznych po zaprzysiężeniu.

na podstawie: PAP, onet.pl

Źródło: http://www.nacjonalista.pl/2015/06/12/prezydent-elekt-wiernopoddancze-holdy-wobec-usa-czas-zaczac/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj