BBC: Państwo Islamskie przerzuca swoich bojowników do Europy na łodziach z uchodźcami

Po polsku

satanniści baallacha

Według informacji doradcy libijskiego rządu dżihadyści są przerzucani przez Morze Śródziemne na łodziach pełnych imigrantów. W procederze mają brać udział gangi przemytników, które dzielą się z zyskami z islamskimi bojownikami.

Abdul Basit Haroun powołuje się na swoje rozmowy z przemytnikami w częściach północnej Afryki kontrolowanych przez dżihadystów. Mają oni zezwalać przemytnikom na kontynuowanie działalności w zamian za udział w zyskach w wysokości 50%. Wcześniej przedstawiciele władz Włoch i Egiptu ostrzegali, że muzułmanie z tzw. Państwa Islamskiego mogą próbować w ten sposób dostać się do Europy.

Zdaniem Harouna, dżihadyści wykorzystują fakt, że europejskie służby policyjne nie są w stanie zidentyfikować bojowników pośród uchodźców, przy czym moją oni często zajmować w łodziach oddzielne miejsca.

Wcześniej europejska agencja kontroli granicznej Frontex przestrzegała o istnieniu potencjalnej możliwości wykorzystywania przez muzułmańskich bojowników nietypowych sposobów, by dostać się do Europy. Zdaniem ekspertów kwestia ta jest jednak trudna do weryfikacji.

bbc.com / Kresy.pl

Źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bbc-panstwo-islamskie-przerzuca-swoich-bojownikow-do-europy

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj