Raport Instytutu Gatestone: Bycie chrześcijaninem to zbrodnia!

Po polsku

isis

Instytut Gatestone opublikował obszerny raport o prześladowaniu chrześcijan na świecie. Autorzy przedstawiają dane na temat prześladowania chrześcijan od Syrii po Ugandę. „Jaką popełnił zbrodnię? Jest chrześcijaninem!” – tak brzmiało hasło, z którym pikietowali islamscy studenci przeciwko rektorowi.

Nowojorski Instytut Gatestone, zajmujący się m. in. sprawami obronności, opublikował raport o prześladowaniu chrześcijan. Dokument pełny jest zatrważających danych i świadectw, pochodzących z całego świata – jak łatwo się domyślić, w większości z tego muzułmańskiego.

W lutym świat obiegły zdjęcia ukazujące mord na 21 egipskich Koptach w Libii. W tym samym miesiącu dżihadyści zaatakowali kilka wiosek chrześcijańskich na północnym-wschodzie Syrii. Ataki zakończyły się pojmaniem od 250-350 zakładników. Piętnastu z nich zamordowano.

Islamiści za uwolnienie pozostałych żądają 230 mln dolarów okupu. Jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, zakładnicy będą sprzedani jako niewolnicy lub zostaną zabici. W Syrii islamiści zniszczyli wiele kościołów, w tym jedną z najstarszych rejonie, świątynię w Tel-Urmic. Wśród miejsc, które padły ofiarą muzułmańskiej agresji jest m. in. Maaloula, kamienna wioska niedaleko Damaszku, słynąca z wielu kościołów i z tego, że zamieszkująca ją ludność niezmiennie używała języka aramejskiego.

Niepokojące informacje dotarły również z Egiptu. W lutym na jednej z najbardziej szanowanych uczelni sunnickich, Al-Azhar, jawnie nawoływano do rozprawy z niewiernymi rozdając broszury wzywające do mordowania nie-muzułmanów. Także w Egipcie miało miejsce aresztowanie 26-letniego Kopta Michale’a Munira. Trafił on do więzienia za „obrażanie proroka Mahometa”. Cudem uniknął zlinczowania przez mieszkańców. To tylko niektóre z antychrześcijańskich wystąpień w Egipcie, gdzie porywane i prześladowane są setki wyznawców Chrystusa.

W sąsiedniej Libii studenci jednej z uczelni zorganizowali ostry protest przeciwko mianowaniu na stanowisko rektora chrześcijanina Antoine’a Tanusa. Na transparentach niesionych przez studentów można było przeczytać: Jaką popełnił zbrodnię? Jest chrześcijaninem!

Wiele przejawów antychrześcijańskiej agresji odnotowano także w Czarnej Afryce. W Kamerunie w lutym zamordowano 100 chrześcijan, a wiele kościołów zrównano z ziemią. W Nigrze spalonych zostało aż 40 kościołów. W Ugandzie wujek dotkliwie pobił dwie siostrzenice tylko za to, że przyjęły chrześcijaństwo. Dziewczynki schroniły się w zabudowaniach miejscowej gminy chrześcijańskiej. To również tylko niektóre przypadki prześladowań mających miejsca na kontynencie afrykańskim.

Źródło www.sedmitza.ru

Źródło: http://www.pch24.pl/raport-instytutu-gatestone--bycie-chrzescijaninem-to-zbrodnia-,35945,i.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj