Niemcy: coraz więcej ataków na chrześcijan w ośrodkach dla migrantów. Władze milczą

Po polsku

bambus-groziWielu chrześcijańskich uchodźców w obozach w Niemczech jest atakowanych przez muzułmańskich migrantów. Przynieśli oni ze sobą do Europy nienawiść do chrześcijan, w jakiej byli wychowani w rodzinnych krajach – informuje niemiecka telewizja publiczna ARD.

Telewizja ARD poświęciła tej sprawie reportaż, w którym przedstawiono m.in. przypadek Sendi, kobiety z Północnego Iraku, która uciekła stamtąd przez ISIS. W czasie ucieczki musiała ukrywać swój krzyżyk, aby nikt nie wiedział, że jest chrześcijanką. W obozie dla migrantów w Niemczech okazało się, że nadal musi go ukrywać. Ze strony młodych muzułmanów przebywających z nią w obozie spotykały ją groźby i molestowanie seksualne. Ci sami mężczyźni względem innych muzułmanek zachowywali się poprawnie. Muzułmański imigrant z Afryki Północnej próbował ją zgwałcić. Ostatecznie kobieta znalazła schronienie w parafii Kościoła asyryjskiego w Niemczech.

Podobnych przypadków jest więcej – informują dziennikarze ARD. Doniesienia z wielu obozów dla migrantów mówią o atakach muzułmanów na chrześcijan i jazydów. Młody chrześcijanin z Erytrei cudem przeżył atak grupy uchodźców z Czeczenii, którzy zaatakowali w domu dla azylantów grupę chrześcijan. Dwóch z nich wyrzucili przez okno.

Władze niemieckie ukrywają informacje na ten temat z obawy przed wzrostem wrogiego nastawienia do migrantów w Niemczech. Wszystko tłumaczą trudnymi warunkami oraz kłopotami z adaptacją.

„Przemilczany jest natomiast motyw nienawiści do chrześcijan, który w rzeczywistości jest częstym powodem aktów przemocy, do których dochodzi w środowisku uchodźców islamskiego pochodzenia. Na ten fakt zwraca uwagę Centralna Rada Kościołów Wschodnich w Niemczech, skupiająca m.in. przedstawicieli Kościołów, których członkami są chrześcijanie z Iraku i Syrii” – pisze Andrzej Grajewski z „Gościa Niedzielnego”.

To nie pierwsze doniesienia na ten temat. W końcu września temat ten poruszyli dziennikarze “Die Welt”, którzy opisali piekło, jakie w obozach dla migrantów zgotowali chrześcijanom muzułmanie.

Niemcy: muzułmanie prześladują chrześcijan w obozach dla migrantów. „Biją nas i grożą śmiercią”

Gosc.pl / Kresy.pl

Źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/niemcy-coraz-wiecej-atakow-na-chrzescijan-w-osrodkach-dla-migrantow-wladze-milcza

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj