„Nawróćcie się lub gińcie. Kalifat jest tutaj” - islamiści grożą chrześcijanom w Szwecji

Po polsku

street-prayersMieszkający w Szwecji asyryjscy chrześcijanie otrzymują groźby od muzułmanów powiązanych z Państwem Islamskim. Na ulicach Göteborga pojawiły się hasła: „Nawróć się lub giń”.

Jak informuje szwedzki dziennik „Dagens Nyheter”, wspólnota asyryjskich chrześcijan z miasta Göteborg w południowo-zachodniej Szwecji jest dręczona przez nieznanych sprawców posługujących się symboliką i metodami charakterystycznymi dla tzw. Państwa Islamskiego. Sprawę bada lokalna policja, ale na razie bez rezultatu [i tak będzie aż do końca - admin].

Na ścianach jednej z restauracji prowadzonej przez chrześcijanina znaleziono graffiti dżihadystów i hasła: „Nawróć się lub zginiesz” oraz „kalifat jest tutaj”. Takie same napisy pojawiły się również na sąsiedniej piekarni oraz pizzerii. Z kolei lokale nienależące do Asyryjczyków pozostały nietknięte.

Podobne symbole malowali członkowie ISIS na drzwiach chrześcijańskich domów w Mosulu, nim zostało ono zajęte przez dżihadystów. Osoby mieszkające w oznaczonych domach zostały później zmuszone do ich opuszczenia. Alternatywą było przejście na islam lub obciążenie specjalnym podatkiem.

Obecnie w Göteborgu żyje ok. 3 tys. chrześcijan należących do Asyryjskiego Kościóła Wschodu, jednej z najstarszych gałęzi chrześcijaństwa.

Źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/nawroccie-sie-lub-gincie-kalifat-jest-tutaj-islamisci-groza-chrzescijanom-w-szwecji-foto#

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj