Ostra wypowiedź Putina - “Turcja, wspólnik terrorystów wbiła nam dziś nóż w plecy”

Po polsku

pW czasie spotkania Putina z królem Jordanii, Putin dziękując za kondolencje złożone przez króla, powiedział:

“Dziś nóż w plecy wbili nam wspólnicy terrorystów, nasz samolot został zbity na terytorium Syrii, rakietami powietrze - powietrze z tureckiego samolotu F 16, upadł na terytorium Syrii 4 km od granicy z Turcją. Znajdował się w powietrzu na wysokości 6 tysięcy metrów kiedy został zaatakowany, w oddaleniu 1 km od tureckiej przestrzeni powietrznej. W żadnym wypadku nasi piloci nie zagrażali Turcji - to jest oczywiste. Oni prowadzili operację walki z ISIS w północnym, górskim regionie Syrii gdzie znajdowali się bojownicy ISIS wywodzący się z Federacji Rosyjskiej. Dlatego oni wykonywali swoje prewencyjne działanie atakując terrorystów którzy w każdej chwili mogli wrócić do Rosji

Dawno zauważyliśmy, że do Turcji trafia ogromna ilość ropy i produktów naftowych pochodzących z zajętych przez ISIS terytoriów. Z tego źródła właśnie szło potem wparcie finansowe dla terrorystycznych band. A teraz oni jeszcze wbili nam nóż w plecy - naszym samolotom, które walczą z terroryzmem. My przecież podpisaliśmy umowy o ostrzeganiu o atakach powietrznych z USA a przecież Turcja wchodzi w skład amerykańskiej koalicji. ISIS ma miliony dolarów z handlu ropą i widać, że mają te z ochronę ze strony tych państw - teraz wiadomo czemu oni tak pewnie, bezczelnie i sadystycznie się zachowują - zabijają ludzi sadystycznie, dokonują zamachów po całym świecie - w tym w sercu Europy.

Dokładnie zanalizujemy to co się stało. Dzisiejsze tragiczne zdarzenie będzie mieć bardzo poważne konsekwencje dla turecko - rosyjskich stosunków. Zawsze odnosiliśmy się do Turcji nie jak do bliskiego sąsiada ale jak do przyjaznego nam państwa. Nie wiem komu było potrzebne to co się stało dzisiaj. Ale na pewno nie nam.

Turcja teraz zamiast spróbowac z nami uporządkować relację, wyjaśnić incydent - zwróciła się do NATO aby osądziło ono ten incydent. Tak jakbyśmy to my zbili turecki samolot a nie oni nasz. Co, oni chcą wciagnąć NATO do współpracy z ISIS ? Ja rozumiem, że każde państwo ma swoje regionalne interesy - i mamy do tego szacunek. Ale nie będziemy tolerować takich przestępstw jak dzisiaj. Liczymy też na to, że międzynarodowa społeczność, mimo wszystko znajdzie w sobie siły żeby połączyć się w walce ze złem. Liczymy na udział w tej walce wszystkich krajów regionu i bardzo mi miło widzieć tu Waszą Wysokość (króla Jordanii) - będziemy dalej współpracować w walce z terrorem.”

Źródło: https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23049&start=2375

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj