Sąd w Moskwie zakazał działalności kościoła scjentologicznego

Po polsku, Polecane

koniecMoskiewski sąd podtrzymał w poniedziałek stanowisko ministerstwa sprawiedliwości i nakazał rozwiązanie w ciągu sześciu miesięcy Kościoła Scjentologicznego w Moskwie jako sprzecznego z prawem Federacji Rosyjskiej.
Ministerstwo argumentowało, że statut Kościoła Scjentologicznego nie jest zgodny z rosyjskim federalnym prawem o swobodzie wyznania, a jego działalność jest sprzeczna z konstytucją Federacji Rosyjskiej.

Prokuratorzy przypomnieli, że Kościół Scjentologiczny działał w Petersburgu i został rozwiązany. Adwokaci scjentologów zapowiedzieli złożenie apelacji.

Kościół Scjentologiczny, jeden z najbardziej kontrowersyjnych ruchów religijnych świata, jest przez wielu uważany za niebezpieczną sektę. Książki L.Rona Hubbarda, pisarza książek science fiction, założyciela Kościoła Scjentologicznego, są w Rosji zabronione z uwagi na “ekstremistyczne” treści.

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sad-w-Moskwie-zakazal-dzialalnosci-kosciola-scjentologicznego,wid,17996124,wiadomosc.html?ticaid=11607d

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj