IRAK: Ludzie masowo przyjmują wiarę w Jezusa Chrystusa

Po polsku, Polecane

ChristJeden z irackich współpracowników kanadyjskiej misji The Voice of the Martyrs przekazał niedawno zachęcające wieści. „Pewien chrześcijański pracownik powiedział nam, że muzułmanie są obecnie bardzo otwarci na Ewangelię. Odkąd Państwo Islamskie (IS) najechało na Mosul oraz okoliczne miasta i wsie, tysiące tamtejszych mieszkańców zbiegło w bezpieczne miejsca. Wielu z tych, którzy udzielili im pomocy (odpowiadając na ogromne potrzeby uchodźców), to chrześcijanie z Zachodu. Dzięki życzliwości i miłości, jaką okazali tym muzułmanom, wiele serc jest teraz otwartych na Ewangelię bardziej niż kiedykolwiek. Innym ważnym czynnikiem tej zmiany jest brutalność islamskich terrorystów, z powodu której muzułmanie, nie popierający tego ugrupowania, odwracają się od islamu i zwracają ku biblijnemu Jezusowi. Ów chrześcijański pracownik powiedział nam też, że odwiedził już ponad stu muzułmanów, będących blisko tego, by zostać wyznawcami Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa”.

Niesamowicie jest widzieć taką otwartość! Silną zachętę do modlitwy odnajdujemy we fragmencie z Ewangelii Mateusza 9, 37-38, w którym Jezus mówi o skąpej liczbie robotników. Mnóstwo ludzi się nawraca, dlatego potrzeba wielu dojrzałych chrześcijan, którzy poprowadziliby w rozwoju duchowym tych nowych wierzących. W powyższym fragmencie biblijnym Jezus mówi: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Gospodarza żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje”.

Chwalmy Boga za to, w jaki sposób działa w Iraku, pomimo koszmaru zgotowanego jego mieszkańcom przez IS. Niech Boża miłość i łaska nadal obfitują w sercach Irakijczyków, dając wspaniałe plony. Módlmy się też, żeby Bóg wyposażył i wysłał na tamtejsze żniwo wielu „robotników” – pasterzy, nauczycieli i innych dojrzałych chrześcijan – którzy będą zachęcać i prowadzić w wierze kościół, rozwijający się na tym tak udręczonym obszarze świata. Wstawiając się za Irakiem, prośmy, by wszelkie plany IS zostały udaremnione, a wszyscy mieszkańcy tego kraju mogli doświadczyć Bożego pokoju i stabilności.

Źródło: Voice of the Martyrs Canada

—-

Źródło: http://www.gpch.pl/wiecej-wiadomosci-z-iraku/1216-irak-ludzie-masowo-przyjmuja-wiare-w-jezusa-chrystusa

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj