Zdjęcie papieża wywołało entuzjazm muzułmanów. Mahometanie myślą o triumfie islamu.

Po polsku

pope muslimJedno ze zdjęć papieża Franciszka wśród wyznawców Mahometa robi prawdziwą furorę. W świecie islamu zaś coraz większą popularnością cieszy się swoista interpretacja wydarzeń z Fatimy z 1917 roku, gdy według trzeciej tajemnicy fatimskiej zapowiedziany został triumf islamu nad Europą w 2017 roku.

Chodzi o zdjęcie zrobione Franciszkowi w Wielki Czwartek 2013 roku. W jednym z więzień Rzymu papież obmył nogi dwunastu młodocianym przestępcom. Co zatem tak bardzo elektryzuje mahometan? Widok biskupa Rzymu, który klęka przed muzułmanką i całuje jej stopy.

Na całość sprawy zwrócił uwagę Grzegorz Górny w swym felietonie na wPolityce.pl. „Niezależnie od tego, jakie intencje miał Franciszek, w świecie islamu ten gest został odebrany jednoznacznie – jako akt słabości, kapitulacji, oddania pokłonu i poddaństwa. Żaden imam nigdy nie uklęknie przed chrześcijaninem, a tym bardziej przed katolicką kobietą. Jest to bowiem znak uznania zwierzchności nad sobą. Taki gest ze strony najważniejszego przywódcy chrześcijańskiego na świecie jest odczytywany przez rzesze muzułmanów jako wyraz poddania się islamowi nie tylko papieża, ale całego katolicyzmu reprezentowanego w jego osobie” – informuje publicysta.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że papież ukląkł przed kobietą, która – według muzułmańskiego prawa – pozostaje niższa w godności od mężczyzny.

„W świecie islamu kolportowana jest też zdobywająca coraz większą liczbę zwolenników interpretacja objawień fatimskich z 1917 roku. Przypomnijmy, że Fatima była ukochaną córką proroka Mahometa. Według obecnej islamskiej wykładni, w rzeczywistości Pani z Nieba, która ukazała się portugalskim pastuszkom, nie była Maryją, ale właśnie Fatimą” – kontynuuje Górny. Według tej interpretacji Fatima zapowiedziała zwycięstwo islamu nad Europą, które ma nastąpić w setną rocznicę objawień, czyli już w przyszłym roku.

Źródło: wPolityce.pl
KRaj

Źródło: http://www.pch24.pl/kontrowersyjne-zdjecie-papieza-wywolalo-entuzjazm-muzulmanow--trzecia-tajemnica-fatimska-skrywana-,40330,i.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj