Stany Zjednoczone rozkoszują się rozlewem krwi na Ukrainie

Po polsku

biskup-longinWładyka Longin (Żar), Biskup Banczeński, wikariusz Diecezji Czernowickiej (Ukraińska Prawosławna Cerkiew Patriarchatu Moskiewskiego), który jest również nazywany „ojcem czterystu sierot”, wygłosił nadzwyczaj surowe kazanie przeciwko wojnie na Ukrainie i przywódcom tego kraju, których nazwał „przeklętymi” i „sługami szatana”. Ponadto władyka wezwał ukraińskich wiernych, aby nie posyłali swoje dzieci na śmierć, ponieważ jest to sprzeczne z wiarą prawosławną.

Biskup Longin o mobilizacji

Wzywam was, abyście byli zjednoczeni i nie posyłali swoje dzieci na śmierć. Nasza prawosławna wiara nie pozwala nam zabijać się nawzajem. Oni chcą śmierci naszych ludzi, żyjących w pokoju i z Bogiem, w imię swoich interesów politycznych, dla dobra tych, którzy bronią ich biznesu i stanowisk przywódczych.

Moi drodzy, wam nie wolno strzelać i zabijać. Bóg daje życie i On je zabiera. Ukraińscy przywódcy oświadczyli, że „wiara prawosławna jest największym wrogiem Ukrainy”. Tak im podyktowali obcokrajowcy, dla których nie do zniesienia jest prawda, ponieważ są oni ślepi.

O ofiarach konfliktu na Ukrainie

Jak można podnieść broń i strzelać do stworzenia Bożego? U niego, podobnie jak i u was, jest matka, żona, dziecko. Dlaczego zmuszają nas siłą, aby zabijać? Tajemnica zostanie ujawniona: zginęły tysiące i dziesiątki tysięcy, a oni mówią o setkach. Ja nie błogosławię was, abyście szli na wojnę. Wzywamy was do pokoju.

Zabito około dziesięciu tysięcy żołnierzy i nawet ich matki nie wiedzą o tym, że nie ma ich wśród żywych. Nie zajmuję się polityką, ale z bólem muszę powiedzieć, że jest to wojna nie przeciwko wrogowi, a wojna między nami. Gdy przeklęci bronią Stanów Zjednoczonych, tamci chcą widzieć, jak prawosławni zabijają się nawzajem, i sami w tym czasie jedzą, piją, bawią się i cieszą się z tego, że na świętej ziemi przelewa się krew.

O udziale Stanów Zjednoczonych Ameryki i Zachodu w konflikcie

Zapłacą oni w pełni za tę krew, która poplamiła ich ręce i odzież. Wszystko to – jest dziełem tej przeklętej Europy, o której Święci Ojcowie mówili: „Nie kłaniajcie się bestiom” i Amerykanów, którzy wszędzie, gdziekolwiek się wmieszają, sieją tylko nienawiść i rozlew krwi. Teraz oni się wycofali i rozkoszują się tym, że przelewa się krew naszych Chrześcijan.

Bracia, wszyscy czujemy, że znajdujemy się na progu trzeciej wojny światowej. Oto dlaczego apelowałem do was: „Nawracajcie się”! Dziękuję wszystkim wioskom Bukowiny, wszystkim jej mieszkańcom za to, że powstaliście. Do tego jesteśmy powołani wszyscy: nie oddamy swoich dzieci na śmierć!

O obecnych przywódcach Ukrainy

Nigdy nie będę wspominał na Boskiej Liturgii tych przeklętych przywódców naszego kraju, tych niewierzących, którzy nie boją się Boga, którzy siedzą w fotelach i wydają rozkazy o zabijaniu. Pozostała tylko jedna modlitwa: „Wszechmogący Boże, jeśli jeszcze możesz, oświeć ich, ponieważ ogarnęły ich mrok i piekło. Im nie potrzeba niczego, oprócz rozlewu krwi i w tym oni znajdują zadowolenie. Sataniści! Słudzy diabła. Jeśli się nie zatrzymają, wtedy zatrzyma ich Bóg, ale będzie to wtedy dla nich wielkie nieszczęście.

Zanotował Michaj Szomenesku dla Activenews.ro

Źródło:

Епископ Лонгин (Жар): США наслаждаются кровопролитием на Украине

http://www.taday.ru/text/2135448.html

15.09.2014 r..

Tłumaczył Andrzej Leszczyński.

Źródło: https://bractvospasa.wordpress.com/category/strona-glowna/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj