“Muzułmanie mogą udawać chrześcijan” dla dobra islamu

Po polsku

salim-abdul-galilMuzułmanie mogą udawać chrześcijan, podawać się za nich, a nawet pozornie uczestniczyć w obrzędach chrześcijańskich – przekonuje wykładowca Al Azhar dr Salim Abdul Galil
Nie chodzi oczywiście o każdą sytuację. Gdy muzułmanie są w większości takie zachowanie jest niedopuszczalne. Jednak jeśli znajdują się na terytorium niewiernych mogą spokojnie podawać się za niewiernych i stosować – dla własnego bezpieczeństwa czy pożytku – zasadę ukrywania się.

Co to oznacza w praktyce? Odpowiedź jest prosta. Jeśli muzułmanin znajduje się na terytorium chrześcijańskim to może nosić krzyżyk, choć muzułmanie generalnie traktują ten symbol z prawdziwą nienawiścią. W takiej sytuacji może także podawać się za chrześcijanina i ukrywać swoje muzułmańskie praktyki. Dr Galil postępowanie takie – nazywane doktryną taqiyya – określa mianem „licencji” przyznanej muzułmanom, by bronić się przed niewiernymi.

Uniwersytet Al Azhar uchodzi za umiarkowany, tyle, że w istocie owo umiarkowanie w wielu kwestiach niczym istotnym nie różni się od radykalizmu. Al Kaida także jasno wskazuje, że niewiernych należy nienawidzieć, ale pozwala udawać jednego z nich, jeśli okoliczności tego wymagają.
Warto te lekcje muzułmańskie zastosować także do sytuacji imigrantów…

Bsz/JihadWatch

Źródło: http://malydziennik.pl/quotmuzulmanie-moga-udawac-chrzescijanquot-dla-dobra-islamu,275.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj