Pachołki antychrysta rozpoczęły prześladowania mnichów wiernych Chrystusowi…

Po polsku, Polecane

Ponad 100 mnichów Św. Góry Athos, którzy zaprzestali wspominania podczas Świętej Liturgii heretyckiego, fałszywego patriarchy Bartłomieja, wypędza się ze Świętej Góry Athos.

Athos

Jak donosi portal AgionOros.ru, powołując się na agioritikovima.gr, mnisi, którzy zaprzestali wspominania patriarchy, otrzymali powiadomienie o konieczności opuszczenia swoich cel. Łączna liczba mnichów, którzy nie wspominają imienia patriarchy z powodu niezgody z decyzjami Soboru Kreteńskiego i polityką ekumeniczną Konstantynopola przekroczyła 100 osób.

Wielu z niezgadzających się odmawia dobrowolnego opuszczenia swoich cel w związku z czym ich ewentualne wydalenie z Góry Athos będzie musiało być przeprowadzone siłą i ten fakt wywoła wielkie niezadowolenie w prawosławnym świecie. [W Polsce w wiekszości wypadków, raczej wywoła oklaski - admin.]

a29

Informacja agionoros.ru

„Święty i Wielki Sobór” na Krecie napotyka na Świętej Górze Athos poważny opór. Przed Soborem szereg świętogórskich monasterów, i Święty Kinot, wystąpiło z krytyką przygotowanych do akceptacji dokumentów. Po zakończeniu spotkania na Krecie ponad 50 mnichów-keliotów (pustelników – tłum.) (w ich liczbie i cieszący się autorytetem i powszechnie szanowany starzec Gabriel Karejski) w liście otwartym skierowanym do Świętego Kinotu (administracyjnego organu zarządzającego Świętą Górą Athos) i do ihumenów monasterów Świętej Góry Athos określiło „Święty i Wielki Sobór” jako „zbójecki” i „antyprawosławny” oraz wezwało do zaprzestania wspominania (podczas modlitw – tłum.) Patriarchy Ekumenicznego Bartłomieja. Starcy wezwali Kinot do zwołania „Świętego Synaksisu” (zgromadzenia) z jedynym tematem potępienia tekstów Soboru Kreteńskiego. W liście podkreślono, że starcy przestudiowali „teksty tak zwanego Świętego i Wielkiego Soboru, a także odpowiedzi wybitnych teologów i archijerejów…Wniosek jest taki, że sobór miał charakter antyprawosławny, zbójecki i heretycki„.

a223-547x400

Autorzy apelu przedstawili 12 argumentów. Wśród nich podkreślono, że sobór postępował „według nowego podejścia do zagadnień i praktyki”, nie zgromadził wszystkich biskupów i złamał prawosławną soborność (zasadę kolektywnego zarządzania Cerkwią – tłum.) wykorzystując antyprawosławne metody. „Nie było wystarczającej informacji wśród prawosławnej społeczności i zamiast tego ukrywano decyzje podjęte w ramach przedsoborowego procesy”.

Świętogórcy oświadczyli, że Sobór legitymizując oficjalnie, i na wyższym poziomie, herezję ekumenizmu i inne herezje, „w końcu osiągnął swój cel uznania sekt za Cerkwie a nie za herezje„. W liście mówi się także o tym, że Sobór zignorował rolę monastycyzmu a zwłaszcza stosunek Świętej Góry Athos do papiestwa i ekumenizmu.

„Dlatego prosimy i oczekujemy, uważając to za wasz duchowny obowiązek i dług, zwołania nadzwyczajnego , podwójnego synaksisu i potępienia, na podstawie powyższego, tego, tak zwanego, soboru jako heretyckiego, niekanonicznego i zbójeckiego”.

Starcy ostrzegli, że jeżeli Kinot tego nie uczyni to wtedy oni sami będą zmuszeni to uczynić i zaprzestać wspominania imienia patriarchy konstantynopolskiego podczas nabożeństw. List otwarty został podpisany przez mieszkańców Wielkiej Ławry, monasterów Vatopedi, Hilandar, Pantokrator, Kutlumus, Stavronikita, Filotei, a także przez mnichów i starców z osiedli Karei, Kapsali i rozlicznych skitów (pustelni).

a31

Za: http://3rm.info/main/66936-slugi-antihrista-nachali-repressii-bolee-sta-monahov-afona-otkazavshihsya-pominat-lzhepatriarha-eretika-varfalomeya-izgonyayut-so-svyatoy-gory.html

Publikacja: 7.04.2017

Tłumaczenie Tamara

Źródło: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pacholki-antychrysta-rozpoczely-przesladowania-mnichow-wiernych-chrystusowi-2017-04

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj