Przełożony Jezuitów twierdzi, że szatan jest jedynie “symbolem” stworzonym przez człowieka.

Po polsku

apostatic popeMówi się, że największą sztuką jaką diabeł kiedykolwiek wymyślił było przekonanie świata, że nie istnieje. Wydaje się, że ofiarą tej sztuki padł nowy przełożony zakonu jezuitów [którzy już bardzo dawno temu stali się odstępcami od Boga - admin].

Ks. Arturo Sosa Abascal, przełożony Jezuitów, powiedział 31 maja w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety El Mundo, że ​​szatan jest “postacią symboliczną”, która naprawdę nie istnieje.

“Stworzyliśmy symboliczną postać, taką jak diabeł, aby wyrazić rzeczywistość zła”, powiedział Abascal, gdy zapytano czy uważa, że ​​zło jest procesem psychiki człowieka czy też pochodzi od istoty wyższej.

“Kondycja społeczna również reprezentuje tę postać”, dodał.

Kościół katolicki uczy jednak, że szatan jest prawdziwą istotą, upadłym aniołem, który został zrzucony z nieba do piekła po buncie przeciw Bogu.

“Kościół naucza, że ​​szatan był na początku dobrym aniołem, stworzonym przez Boga:” Diabeł i inne demony zostały stworzone przez Boga, ale stały się złe przez własne czyny” stwierdza katechizm kościoła katolickiego [Jeśli tak twierdzy katechizm K.K. to jest to również cieżką herezją, ponieważ Bóg stworzył dobrych Aniołów, a diabłami stali się oni ze swojej własnej, wolnej woli - Admin] “Pismo Świete mówi o grzechu tych aniołów. Ten “upadek” polega na wolnym wyborze tych stworzonych duchów, które radykalnie i nieodwołalnie odrzuciły Boga i jego panowanie.” dodaje.

Papież Franciszek przy różnych okolicznościach, wskazywał, że uważa, iż ​​piekło nie jest wieczne, a jeśli tak, to prawdopodobnie jest puste. Franciszek zaproponował w kontrowersyjnym wywiadzie dla gazety Repubblica z marca 2015 r., że nikt nie idzie do piekła na zawsze, ale dusze, które w pełni odrzucają Boga, są po prostu “unicestwione”. Następnie w swoim Amoris Laetitia z 2015 r. Stwierdził: “Nikt nie może być skazany na wieki, ponieważ to nie jest logika ewangelii!„

Link do oryginalnego artykułu: LINK

(przypis prisonplanet.pl)
Dla sceptycznych istnienia sfery ducha polecamy zapoznać się z tematyką egzorcyzmów lub przyjżeć się kultom satanistycznym jakie są obecne wśród elit świata zachodniego.

—-

Jak wygląda tradycyjna nauka K.K. na temat szatana i jego buntu, można posłuchać tutaj:

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj