Europę przed islamem uratuje tylko liczna chrześcijańska rodzina

Po polsku

- Europie zagraża nie silny islam, lecz słabe chrześcijaństwo. A kraje europejskie, zamiast dyskutować o problemie islamizacji, powinny zająć się odrodzeniem wartości chrześcijańskich - uważa biskup wołokołamski Hilarion Ałfiejew.

Przewodniczący Wydziału Kontaktów Zewnętrznych Patriarchatu Moskiewskiego swą opinię wyraził na spotkaniu z Vittorio Claudio Surdo, ambasadorem Włoch w Moskwie.

- Dzisiaj wiele mówi się o zagrożeniu Europy islamizacją, o jej podboju drogą demograficzną. Nie powinniśmy gniewać się na muzułmanów, że wśród ich wyznawców jest dużo rodzin wielodzietnych - powiedział biskup. - Wielodzietność jest czymś naturalnym. To my powinniśmy przemyśleć szereg problemów, np. dlaczego u chrześcijan jest tak mało dzieci.

Rosyjski hierarcha prawosławny uważa, że dzieje się tak, gdyż system wartości współczesnych ludzi nie opiera się na źródłach religijnych. Dla wielu ludzi na pierwszym miejscu stoi sukces ekonomiczny, kariera, postawa hedonistyczna, a nie dzieci czy rodzina.

- Popieranie rodziny - oto wspólne zadanie dla państw europejskich i chrześcijańskich Kościołów. To będzie właściwą odpowiedzią na tzw. problem zagrożenia islamskiego - podsumował oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego.

MaRo/RV
czwartek, 16. kwietnia 2009 20:11

Źródło: http://www.fronda.pl/news/czytaj/europe_przed_islamem_uratuje_tylko_liczna_chrzescijanska_rodzina

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj