Mnisi ze Świętej Góry Atos stawiają opór judeomasonowi Ciprasowi

Po polsku, Polecane

We wtorek przed Monasterem Diochiariu położonym na Świętej Górze Atos pojawiły się czarne flagi z napisem „Won antychryści ze Świętej Góry!”. Była to reakcja braci tegoż Monasteru na mającą się odbyć wizytę na Świętej Górze Atos żydowskiego premiera Grecji, Aleksisa Ciprasa. Igumen (przełożony) mniszego bractwa odmówił przyjęcia w swych progach przedstawiciela judeomasońskiego, ateistycznego rządu w Atenach.

a14

„Nie chcemy widzieć i gościć tego ateisty i wroga naszej Wiary” – stwierdzili mnisi Monasteru Diochiarion. Towarzysz i brat fartuszkowy Cipras miał dzisiaj (27.09.2017), w Święto Podwyższenia Czcigodnego i Życiodajnego Krzyża Chrystusowego złożyć wizytę w Ogrodzie Bogarodzicy (Święta Góra Atos). Jego wizyta zbiegała się także z pielgrzymką patriarchy ekumenicznego Bartłomieja, gościa Świętego Monasteru Pantokratora.

Jednakże żydowski premier Grecji wizytę swoją przełożył ze względu, jak podają źródła, nadmiar zajęć. Prawda, aczkolwiek, jak to bywa zawsze we współczesnym świecie, jest troszeczkę inna. Stosownie do uzyskanych informacji, mnisi ze Świętej Góry Atos wyrazili swoje „poważne zastrzeżenia” co do wizyty Ciprasa w dniu Święta Podwyższenia Czcigodnego i Życiodajnego Krzyża Chrystusowego, podkreślając, że człowiek, który odrzuca Krzyż, zdeklarowany ateista i bojówkarz walczący nieustannie z prawosławiem, nie ma tam czego szukać.

Jak się wypowiadano podczas obrad Świętej Wspólnoty to nie jest możliwe ażeby taki premier, który odrzuca nawrócenie swojego życia na drogę Krzyża, mógł złożyć wizytę na Świętej Górze Atos w Święto Podwyższenia Czcigodnego i Życiodajnego Krzyża  Chrystusowego. Była to przeważająca opinia, która doprowadziła do ostatecznej odmowy.

Jednakże warto jest również zauważyć, że 5 czy 6 monasterów było za wizytą antychrześcijańskiego, żydowskiego premiera Grecji na Świętej Górze Atos. W końcu wszystkie monastery poprosiły zgodnie o odwołanie wizyty w liście wystosowanym przez Świętą Wspólnotę Świętej Góry Atos do rządu Grecji.

aa50

Alexis Tsipras jest potomkiem zhellenizowanych żydów zamieszkujących wcześniej zachodnią Turcję. Według tureckiej gazety „Hurriyet”, która pisała 25 lipca 2015 roku, dziadek Alexisa Tsiprasa, Dimitrios Tsipras, jego żona czyli babka Alexisa, Alexandra, i ojciec Alexisa, Paulos Tsipras (urodzony w tureckiej prefekturze Arta w 1934 roku) zamieszkiwali żydowską wioskę w zachodniej Turcji. Krążą również pogłoski, że grób dziadka Alexisa znajduje się na żydowskim cmentarzu w Arta.

Źródło: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/mnisi-ze-swietej-gory-atos-stawiaja-opor-judeomasonowi-ciprasowi-2017-09

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj