Patriarcha Moskiewski Cyryli - papieżem …

Po polsku

284b041bb5Patriarcha Moskiewski Cyryl (Gundiajew) ogłosił się niedawno faktycznym prawiesławnym papieżem, kiedy stwierdził, że wszyscy powinni surowo wypełniać jego nakazy, ale jednocześnie zagroził represjami i wyrzuceniem spośród kleru tych, którzy odważyliby się sprzeciwiać jego nakazom.

Oto fragment jego oświadczenia, które podała agencja informacyjna RIA Novosti РИА «Новости», wygłoszonego po nabożeństwie w Soborze Zaśnięcia Przeczystej Bogurodzicy w Noworosyjsku:

„Jeśli ktokolwiek ma jeszcze jakieś wątpliwości, czy należy wypełniać to wszystko, czego naucza patriarcha, odrzućcie wszelkie wątpliwości! Natomiast ścisle wypełniajcie to, co ja nakazuję! Ponieważ nie czerpię tego ze swojej mądrości, lecz z mądrości całego episkopatu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej! Obecnie nie ma innej drogi dla naszej Cerkwi! Kto się z tym nie zgadza – na emeryturę!”Tym swoim oświadczenieniem i żądaniem ścisłego wykonywania wszystkich swoich nakazów, modernistyczny patriarcha Cyryl ogłosił się „prawiesławnym papieżem”, podobnie jak rzymski papież, którego nakazy również nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji.
W ten oto sposób odstępca Cyryl ostatecznie rozwalił i zniszczył do fundamentów soborność Rosyjskiej Cerkwi.

Źródło: http://3rm.info/main/68997-kto-ne-soglasen-na-pensiyu-papa-kirill-gundyaev-potreboval-bezprikoslovnogo-podchineniya-sebe-duhovenstva-rpc-mp.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj