Belgia: “Jesteśmy w stanie wojny z imigrancką młodzieżą. Sromotnie przegrywamy!”

Po polsku, Polecane

brussel

“Przegrywamy bitwę o ulice” – ostrzega funkcjonariusz belgijskiej policji cytowany przez Voice of Europe. Zamieszki w Brukseli rozszerzają się.

“Jesteśmy w stanie nieustannej walki z prokuraturą i sądami opanowanymi przez młodych lewackich urzędników. Oni uważają nas za rasistów jeśli tylko zatrzymujemy imigrantów. Kiedy zatrzymujemy agresywnych ulicznych zadymiarzy, sądy i prokuratura wypuszczają ich na drugi dzień. Bitwa, która toczy się na ulicach, w ogóle ich nie obchodzi” – skarży się policjant z Brukseli.

“W tej sytuacji szefowie oddziałów policyjnych boją się podejmować jakiekolwiek zdecydowane działania. Powinni być przygotowani do kierowania operacjami ulicznymi, ale kiedy dochodzi do starć, biegną ze strachu zmieniać bieliznę” – przyznaje funkcjonariusz.

Jakiś czas temu w dzielnicy Matongé zaatakował nas agresywny tłum młodych imigrantów. Kamienie latały koło naszych głów. Tymczasem dostaliśmy rozkaz aby stać w miejscu i nic nie robić. W takiej sytuacji krew zaczyna się w tobie gotować ze złości” – relacjonuje belgijski policjant.

“Innym razem, kiedy tłum imigrantów ruszył na nasz komisariat, nasi szefowie rozkazali nam, żebyśmy zdjęli z budynku tablicę “Policja” bo ich zdaniem “to niepotrzebnie prowokuje demonstrantów”. Zatrzymaliśmy wtedy 50-ciu tych bandytów. Prokurator wypuścił ich wszystkich na drugi dzień” – ujawnia funkcjonariusz.

“To jest kwestia lewicowej mentalności, ale nasze relacje z prokuraturą i sądami jeszcze nigdy nie były aż tak złe. W wyniku tego 90 proc. naszych działań nie ma w ogóle żadnego sensu. W swojej karierze aresztowałem setki kryminalistów. Spośród nich mniej niż 10-ciu siedziało potem w areszcie dłużej niż kilka dni” – ocenia policjant.

“Pracujemy w środowisku całkowicie bezkarnym dla przestępców. Kierownictwo policji nie chce zatrudniać białych mężczyzn i zamiast nich przyjmuje tabuny kobiet z mniejszości narodowych – seksuologów i psychologów, żeby “uspokajać sytuację”. Chcą “pokoju i miłości w policji” zamiast robić to, czego boją się przestępcy” – opowiada funkcjonariusz.

“Niedawno zatrudniliśmy policjantkę z Maroka. Pojechała na wakacje do Włoch i tam w jej samochodzie znaleziono 3 kg heroiny i kokainy. Myślicie, że ją zwolnili, kiedy wróciła do Brukseli? Skąd! Nadal pracuje. Choć to przecież przemytniczka narkotyków, nadal ma dostęp do wszystkich policyjnych baz danych” – ujawnia belgijski inspektor.

“Mieliśmy też w naszym komisariacie szefa – Marokańczyka. Nikt mu nie ufał. Pewnego dnia rzucił się na jedną z funkcjonariuszek i próbował ją udusić. Na szczęście, pozostali go od niej odciągnęli. W normalnej policji zostałby wyrzucony na bruk” – opowiada policjant.

“Tymczasem ten Marokańczyk dostał awans i został przeniesiony do innego komisariatu. Tam stanął na czele grupy muzułmańskich policjantów, którzy żądają wprowadzenia na posterunkach sal dla islamskich modlitw, odmawiają podawania rąk kobietom i słuchania ich rozkazów” – ujawnia funkcjonariusz.

Również ekspert Michel Houellebecq, autor znanej książki “Soumission” ocenia, że “Bruksela jest dziś bliżej rasowej wojny domowej niż jakakolwiek inna europejska stolica”. “Mamy stan wojny z młodymi agresywnymi imigrantami i sromotnie tę wojnę przegrywamy” – podsumowuje bohater reportażu.

Skutki tego dla zwykłych ludzi są opłakane. “Byłem właśnie w swoim sklepie kiedy tłum zaczął rzucać w szyby kamieniami. Zadzwoniłem na policję. Nikt nie przyjechał” – opowiada Ramzi, właściciel sklepu z komputerami.

“Mam sklep meblowy. Agresywny tłum go zaatakował. Zniszczyli witryny, zaczęli rozkradać towar. Uciekliśmy na górne piętra. Byliśmy przerażeni. Dzwoniliśmy na policję kilka razy. Nikt nie przyjechał. W tym czasie przez 45 minut rozgrabili nam cały sklep” – skarży się Frieda de Kerf.

Tymczasem przemoc na ulicach Brukseli, która wybuchła 11 listopada br., głównie z udziałem imigrantów z Maroka, nie ustaje. Co będzie dalej? Nikt nie wie.

Reporters.pl .

Źródło: https://reporters.pl/10825/belgia-jestesmy-w-stanie-wojny-z-imigrancka-mlodzieza-sromotnie-przegrywamy-wideo/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj