Propozycja nie do odrzucenia: Jeśli Arabia Saudyjska chce postawić meczet w Polsce, musi zgodzić się budowę na kościoła w Rijadzie

Po polsku

Islamstok

Od pewnego czasu w mediach omawiana jest kwestia powstania meczetu w Białymstoku. Arabia Saudyjska zapowiadała, że w całości sfinansuje jego budowę. Polski rząd, podobnie jak sami mieszkańcy sceptycznie podchodzą do tego pomysłu, ale jeden z polityków wyszedł z niecodzienną propozycją.

Jak powszechnie wiadomo, Arabia Saudyjska to państwo z prawem szariatu, na terenie którego nie ma ani jednego kościoła. Rijad nie zgadzał się nawet na przyjmowanie mahometańskich uchodźców wskazując na kwestię bezpieczeństwa wewnętrznego. Za to Saudowie bardzo chętnie finansują budowę meczetów w Europie i teraz chcieliby tego dokonać w Polsce.

Poseł PiS Dominik Tarczyński zakomunikował saudyjskiej monarchii, że skoro oni chcą mieć u nas meczet, to Polska chce sfinansować budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Jeśli Rijad nie wyrazi na to zgody to kwestia budowy meczetu w naszym kraju zostanie zamknięta.

“Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej.
Pasuje to proszę bardzo. Nie pasuje to żegnam!!!”— Napisał 21 stycznia na Twitterze poseł Dominik Tarczyński

Co więcej, sprawie przygląda się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które ma wątpliwości czy Saudowie, którzy eksportują wahhabizm na całą Europę i są odlegli kulturowo, historycznie i mentalnie wobec polskich Tatarów, chcieliby ich wspierać, czy może mają jakieś niecne zamiary.

autor: John Moll

——–

Przy okazji polecamy [naciśnij na obrazek]:  pod-mieczem-allaha

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/arabia-saudyjska-chce-postawic-meczet-w-polsce-wiec-polska-sfinansuje-budowe-kosciola-u

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj