Świadectwo wiary Jima Caviezela: Odrzucie ten świat i bądźcie święci!

Po polsku, Polecane

czlowiek-wiary

Jim Caviezel, aktor grający główną rolę w słynnej „Pasji” Mela Gibsona, podczas spotkania ze studentami zachęcił do odcięcia się od „współczesnego świata” w drodze do świętości. Jednocześnie dał świadectwo swojej wiary.

- Nie zostaliście stworzeni żeby się „wpasować”, moi bracia i siostry. Narodziliście się żeby się postawić. Odłączcie się od zdeprawowanego pokolenia. Bądźcie święci. Niech was Bóg błogosławi! – tymi odważnymi słowami Jim Caviezel zwrócił się do studentów zebranych na kampusie uniwersyteckim Steubenville w stanie Ohio. Spotkanie dotyczyło promocji filmu „Paweł - Apostoł Chrystusa”, w którego obsadzie znalazł się amerykański aktor.

Caviezel w stanowczych słowach podkreślił, że chrześcijaństwo to nie tylko piękne śpiewy i wrażliwe, czułe słowa. Być chrześcijaninem to wziąć udział w nieustannej walce, w której stawką jest życie wieczne. – Jesteśmy w stanie wojny z największym wrogiem, jaki kiedykolwiek zaatakował człowieka (…) jeżeli ją przegramy, historia oceni nas jako tych, którzy mając najwięcej do stracenia zrobili najmniej, żeby temu zapobiec.

Aktor zwracał się do studentów, świadom że szczególnie w dzisiejszych czasach poddani są nieustannym atakom za strony politycznej poprawności, kulturowego marksizmu, wszechobecnej seksualizacji i innych zgubnych wynalazków rewolucji 68’, która opanowała uniwersytety [można by tu dodać jeszcze atak o którym większość jeszcze nie ma odwagi mówić, tj. ze strony 'nierządnicy' pijanej krwią Męczenników i Świętych" - admin]

- Teraz jest najwyższy czas, aby zadać sobie pytanie, czy nadal cieszymy się wolnościami danymi nam przez naszych ojców założycieli? Każde pokolenie Amerykanów musi znać smak tej wolności, nie aby robić to „co mi się podoba”, ale mieć prawo do zrobienia tego co słuszne – zaznaczał aktor.

Zdaniem Caviezela, film „Paweł – Apostoł Chrystusa” będzie miał podobną wymowę oraz równie potężne przesłanie co „Pasja”. Przewodnim tematem filmu ma być „miłość i przebaczenie”.

Miłość – mówił aktor – jest źródłem odwagi. – Miłość wyzwala odwagę w każdym z nas, w każdej osobie w każdym czasie. Paweł był iskrą, która zapaliła płomień prawdziwej rewolucji – rewolucji miłości – konkludował aktor, dostając owacje na stojąco.

Źródło: lifesitenews.com

Źródło: https://gloria.tv/article/aKtVnGnWuoC34yPviborcVxKs

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj