Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego zawierzył miasto Matce Bożej

Po polsku

Bogurodzica “Klękam przed Bogiem i przed Tobą, Maryjo (…) aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski - jego władze samorządowe, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, a przede wszystkim mieszkańców naszego grodu” – te słowa wypowiedział prezydent miasta, Krzysztof Chojniak, powierzając życie jego mieszkańców w ręce Maryi w dniu Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.

Akt zawierzenia, dokonany przez prezydenta Chojniaka, był nie tylko inicjatywą zarządcy miasta, ale także radnych. To oni, podczas specjalnej sesji, zdecydowali o zawierzeniu Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Maryi.

„Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam rozwój naszego miasta, wszystkie plany, finanse, inwestycje miejskie, instytucje, zakłady pracy, stowarzyszenia i organizacje w Piotrkowie Trybunalskim. Niepokalana Maryjo, chroń nasze miasto i jego mieszkańców od wszelkiego zła” – odczytywał poruszający akt prezydent Chojniak.

Zawierzenie zostało dokonane w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie, w obecności księży proboszczów, władz miasta oraz wiernych – mieszkańców Piotrkowa.

Gdy podczas listopadowej sesji Rada Miasta podejmowała decyzję o zawierzeniu Piotrkowa Maryi, aż 13 radnych opowiedziało się za, dwóch było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu, a sześcioro nie wzięło udziału w głosowaniu. Jak podaje jednak lokalny „Dziennik Łódzki”, mimo zgodności radnych, pojawiały się pojedyncze głosy sprzeciwu. Opierały się na bezmyślnie powtarzanych argumentach o rozdziale Kościoła od państwa. Trudno jednak powiedzieć, w którym miejscu zawierzenie miasta Maryi przekreśla regułę odmienności celów Kościoła oraz państwa. Nie istnieje tutaj bowiem żadna sprzeczność.

Źródło: polsatnews.pl
ged

Źródło: https://www.pch24.pl/prezydent-piotrkowa-zawierzyl-miasto-maryi--brawo-,64690,i.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj