Multikulti w pełnej krasie. W Berlinie za rok rozpoczną budowę „House of One”. To będzie kościół, meczet i synagoga w jednym

Po polsku

kadir_sanci_rabbi_andreas_nachama_gregor_hohberg_house_of_one_nczas

Postanowione. W przyszłym roku w Berlinie ruszy budowa „House of One”, „międzyreligijnego domu modlitwy i nauki”. Umieszczony w centrum stolicy Niemiec budynek ma być kościołem, meczetem i synagogą w jednym.

– Po wieloletnich przygotowaniach 14 kwietnia 2020 ma zostać położony kamień węgielny pod budowę w Berlinie międzyreligijnego domu modlitwy i nauki „House of One” – poinformowała fundacja, która wykonuje projekt.

Obiekt ma stanąć w centrum Berlina na Petriplatz. Będzie się w nim znajdował kościół, meczet i synagoga. Autorzy twierdzą, że nie ma takiego drugiego budynku na świecie, choć należy zwrócić uwagę na świątynię w Jerozolimie.

Planowana jest trzystopniowa budowla z cegły, formą nawiązująca do kubizmu.

Rabin Andreas Nachama, Przewodniczący Rady Fundacji powiedział, że położenie kamienia węgielnego będzie jednym z ważnych kroków w „pokojowym projekcie międzyreligijnym”.

Z kolei imam Kadir Sanci podziękował władzom Berlina za wsparcie. Pastor Gregor Hohberg zaprosił też „poszukujące pokoju” religie i ateistów do współpracy.

Dom Modlitwy i Nauki będą budować wspólnota ewangelicka Sankt Petri-Sankt Marien, gmina żydowska Berlina i rabiniczne Kolegium Adama Geigera oraz muzułmańskie stowarzyszenie Forum Dialog.

Źródło: ekai.pl .

Źródło: https://nczas.com/2019/01/18/multikulti-na-pelnej-w-berlinie-za-rok-rozpoczna-budowe-house-of-one-to-bedzie-kosciol-meczet-i-synagoga-w-jednym/?fbclid=IwAR3fnjUuZ0KHBAFr564Sc7pXmAiVHpzV7pe3io7uC7n47HNXdCC-z3dzZKs

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj