Skandal w USA! Mężczyzna skazany na 16 lat więzienia za spalenie tęczowej flagi

Po polsku

l1m28b_5dfcd693857944_99983388-tmb-720x411xfillMężczyzna, który spalił tęczową flagę przed klubem dla homoseksualistów w Ames (Iowa), został skazany na 16 lat pozbawienia wolności.

11 czerwca 2019 Martinez ukradł tęczową flagę „dumy gejowskiej” z budynku reformowalnego Zjednoczonego Kościoła Chrystusa w Ames, którego pastor Eileen Gebbie sama jest homoseksualistką. Następnie spalił ją przed klubem gejowskim Dangerous Curves Gentleman’s Club. Mężczyzna przyznał się do winy.

30 – latek otrzymał karę 5 lat pozbawienia wolności za podpalenie i zbrodnie z nienawiści. Za pozostałe dwa przestępstwa – nękanie i nieuważne obchodzenie się z ogniem - rok i miesiąc. Natomiast łączna liczba 16 lat pozbawienia wolności wynika z faktu bycia recydywistą.

Z wyrokiem nie zgadza się opinia publiczna. Twitter zalały wpisy sugerujące, że tak poważnych kar nie zasądza się nawet w przypadku spalenia flagi Stanów Zjednoczonych. Internauci wskazują, że za przestępstwo wobec osób LGBT, Martinez dostał większy wyrok niż otrzymuje się w Wielkiej Brytanii za morderstwo. „Mógł spalić flagę USA. Dzisiaj byłby wielbiony, a lewica stawiałaby mu pomniki” – ironizuje użytkownik Paul E F.

Źródło: https://www.pch24.pl/skandal-w-usa--mezczyzna-skazany-na-16-lat-wiezienia-za-spalenie-teczowej-flagi,72879,i.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj