Polska wspólnie z USA powalczy o wolność religijną

Po polsku

diabeł walczy o wolność religijnąPolska, państwa bałtyckie, Gruzja i Ukraina wspólnie z szeregiem innych państw przyłączyły się do utworzonego przez USA Sojuszu na Rzecz Wolności Religijnej (Alliance to Advance International Religious Freedom) – poinformował w swoim oświadczeniu sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

„Utworzenie sojuszu to pierwszy przykład w historii, kiedy międzynarodowa koalicja spotyka się na szczeblu liderów państwowych, żeby zajmować się kwestią swobód religijnych na całym świecie” – powiedział Pompeo na 27. posiedzeniu ministerialnym ds. wolności religijnej.

Jak zaznaczył, uczestnicy przyjęli deklarację zasad i mają zamiar walczyć z przypadkami ograniczania wolności wyznania.

Pompeo zapowiedział również przeprowadzenie kolejnego forum w lipcu tego roku w Warszawie.

Do nowego sojuszu oprócz Stanów Zjednoczonych weszły Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Brazylia, Wielka Brytania, Węgry, Gambia, Grecja, Gruzja, Izrael, uznane przez wiele państw Kosowo, Kolumbia, Litwa, Łotwa, Malta, Niderlandy, Polska, Senegal, Słowacja, Słowenia, Togo, Ukraina, Chorwacja, Czechy i Estonia.

Administracja Donalda Trumpa jest popierana w dużej mierze przez wyborców będących chrześcijanami o poglądach konserwatywnych. Pod wolnościami religijnymi administracja rozumie przede wszystkim prawo organizacji religijnych do nauczania Pisma Św. w szkołach i nieuznawania niektórych instytucji społecznych, zalegalizowanych w USA, jak np. małżeństwa jednopłciowe.
Administracja mówi także o konieczności ochrony mniejszości religijnych, przede wszystkim chrześcijan na całym świecie, a w szczególności na Bliskim Wschodzie i w Chinach.

Źródło: https://pl.sputniknews.com/swiat/2020020611883426-polska-wspolnie-z-usa-bedzie-walczyc-o-wolnosc-religijna-sputnik/

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj