Doradca Obamy proponuje znieść instytucję małżeństwa

Po polsku

Rząd amerykański powinien znieść instytucję małżeństwa – uważa jeden z najważniejszych doradców prezydenta USA Cass Sunstein. Jego zdaniem to, czy ktoś chce z kimś pozostawać w związku dłużej powinno być wyłącznie jego prywatną sprawą, tak jak członkostwo w różnych klubach. Pary, które jednak chciałyby swój związek bardziej sformalizować, mogłyby otrzymywać od urzędników zaświadczenia o zawarciu związku partnerskiego – informuje WorldNetDaily.com.

Według Sunsteina, najlepiej byłoby, gdyby państwo w ogóle nie mieszało się w kwestie relacji między partnerami. Doradca Baracka Obamy uważa, że termin „małżeństwo” można usunąć ze wszystkich aktów prawnych. W jego miejsce można wprowadzić – choć niekoniecznie – umowę o partnerstwie pomiędzy dwiema jakimikolwiek osobami.

W konsekwencji, rząd nie musiałby przyznawać partnerom ze związku żadnych przywilejów, ani też nie nakładałby na nich zobowiązań.

To nie jedyne tak kontrowersyjne stanowisko doradcy prezydenta Baracka Obamy. Tydzień temu Sunstein argumentował, że państwo ma prawo do pobierania organów do przeszczepu od osób ciężko chorych bez ich zgody, a nawet wiedzy. Zalecał pobieranie organów od ciężko chorych pacjentów, mimo ich wyraźnego sprzeciwu.

Twierdził ponadto, że to państwo jest właścicielem organów osoby zmarłej oraz ciężko chorej i dlatego lekarze mogą pobierać potrzebne organy bez zgody kogokolwiek.

Sunstein głosi nie mniej kontrowersyjne poglądy w sprawie finansowania aborcji z budżetu państwa, zwłaszcza w przypadku poczęcia dzieci w wyniku gwałtu lub kazirodztwa. Jego zdaniem, ustanawiając specjalną poprawkę do konstytucji, będzie można przymusić do tego procederu obywateli przeciwnych opłacaniu „zabiegów aborcji” z ich pieniędzy.

Źródło: WorldNetDaily.com, AS

Źródło: http://www.bibula.com/?p=15077

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj