Bóg i Allah to nie to samo

Po polsku

Władze Malezji skonfiskowały w ostatnich miesiącach ponad 15 tysięcy egzemplarzy Biblii importowanej z Indonezji, ponieważ słowo “Bóg” zastąpiono w nich słowem “Allah”, a takie tłumaczenie jest zakazane w tym w większości muzułmańskim kraju.

Sekretarz generalny Rady Kościołów Malezji Hermen Shastri powiedział, że w połowie września władze skonfiskowały 10 tys. egzemplarzy Biblii, przesłanych z Dżakarty do Kuczing na północy Borneo, ponieważ zawierały one słowo “Allah”.

Kolejnych 5100 egzemplarzy Pisma Świętego, również importowanego z Indonezji, przejęto w marcu - poinformował anonimowo przedstawiciel Malezyjskiego Towarzystwa Biblijnego.

Przedstawiciel malezyjskiego MSW oświadczył, że nic nie wie o konfiskacie.

Władze Malezji zakazały nie-muzułmanom używania słowa “Allah” w swych tekstach religijnych tłumacząc, że jest ono przypisane do islamu i może urazić muzułmanów.

Oficjalną religią liczącej 28 milionów ludzi Malezji jest islam, który wyznaje około 60 proc. społeczeństwa. W kraju żyją również buddyści (19 proc.), chrześcijanie (9 proc.), hinduiści (6 proc.) oraz wyznawcy konfucjanizmu (3 proc.).

Jak podaje agencja Associated Press, 25 proc. populacji Malezji to Chińczycy, a 8 proc. Indusi - wielu z nich wyznaje chrześcijaństwo; nie sprecyzowano jednak jaki jest to dokładny odsetek.

Źródło: PAP

Źródło: http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/ciekawostki/36-ciekawostki/11726-bog-i-allah-to-nie-to-samo

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj