Pokazowe „nawrócenie” chrześcijan na hinduizm

Po polsku

Sześć tysięcy chrześcijan zmusili do przejścia na hinduizm ekstremiści w Indiach. W czasie wielkiego pokazowego widowiska ogłoszono, że przyjęli oni Chrystusa siłą, a teraz dobrowolnie wracają do “prawowitej” wiary. 

indie_chrz_txtOstatnia tego rodzaju „rekonwersja” miała miejsce 26 października w mieście Thane, 50 km od Bombaju – podaje Radio Watykańskie. Przy okazji ekstremiści poinformowali, że już 94 tys. osób, które przyjęły wcześniej chrześcijaństwo, powróciło do „jedynej prawdziwej religii swych ojców”. Dodali, że liczba ta wkrótce przekroczy 100 tys.

Masowe rekonwersje niepokoją mieszkających w Indiach chrześcijan. Podkreślają oni, że policja nic nie robi, by bronić wyznawców Chrystusa przed takimi „dobrowolnymi powrotami na łono hinduizmu”. Często wiążą się one z zastraszeniem czy użyciem siły.

Chrześcijanie przypominają przy tej okazji, że konstytucja Indii zabrania działań obrażających uczucia religijne. Ten paragraf stosowany jest jednak wyłącznie w obronie hinduistów, podczas gdy chrześcijanie są dyskryminowani. Tylko w ostatnich dniach nieznani sprawcy pobili protestanckiego pastora i zaatakowali zebranych na modlitwie wiernych, paląc przy tym znalezione na miejscu egzemplarze Biblii. Policja oczywiście nie interweniowała.
AJ/RV

Źródło: http://www.fronda.pl/news/czytaj/indie_pokazowe_nawracanie_chrzescijan_na_hinduizm

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj