Ciekawostka - “Księżycowy kamień” okazał się być podróbką

Po polsku

rock“Księżycowy kamień” podarowany premierowi Holandii okazał się być nieautentyczny – podał dziennik “Daily Telegraph”. “Znalezisko” podarowali politykowi astronauci z Apollo 11, z czasem stało się ono jedną z największych atrakcji holenderskiego muzeum.
Zarząd amsterdamskiego Rijksmuseum, gdzie znajduje się “księżycowy kamień” oświadczył, że jest on jedynie skamieniałym fragmentem drzewa. Informacja ta jest tym bardziej istotna, że wcześniej okaz ten wyceniano na ponad 300 tys. funtów.

Xandra van Gelder, która nadzorowała badania nad autentycznością “kamienia”, powiedziała, że będzie on nadal wystawiany, ale już jako ciekawostka, a nie autentyk z Księżyca. – To dobra historia, co do której są jeszcze pytania bez odpowiedzi – powiedziała, dodając, że cała sytuacja jest powodem do śmiechu.

Kamień został wręczony byłemu już premierowi Holandii Willemowi Dreesow
i podczas objazdu świata przez astronautów z Apollo 11, którymi byli Neil Armstrong, Michael Collins i Edwin “Buzz” Aldrin. Objazd ten miał uświetnić zdobycie Księżyca. “Kamień” w końcu trafił do Rijksmuseum.

NASA podarowała kamienie z satelity Ziemi ponad 100 krajom.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2033443,16,item.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj