Korespondent TVP: Nie mogłem mówić prawdy o Osetii

Po polsku

wiktor-baterBater został zwolniony z TVP. – Kiedy słyszę, jak ci ludzie uczą innych, jak należy żyć, krytykują ich za dławienie wolności słowa, nie mogę się powstrzymać od śmiechu – mówi o swych byłych szefach z TVP

Wiktor Bater, były korespondent TVP w Rosji, powiedział w rosyjskim dzienniku Izwiestia, że po wybuchu wojny na Kaukazie w sierpniu ubiegłego roku redakcja nie wysłała go do Osetii. Pojechał tam jednak operator pracujący z polskim dziennikarzem, Ilja Drobyszewski. Nakręcił film, który Bater w Moskwie udźwiękowił. Reportażu z Osetii telewizja jednak nie pokazała, bo, jak tłumaczy dziennikarz, TVP jest podporządkowana prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, a on z kolei jest przyjacielem Saakaszwilego.

W materiale mieszkańcy ogarniętej wojną prowincji “mówili o ludobójstwie popełnianym na narodzie osetyjskim, o tym, że nigdy nie mogli żyć z Gruzinami w jednym państwie, o tym, że Michaili Saakaszwili to przestępca wojenny”.

- Jestem przekonany, że jeśliby jakiś Gruzin nazwał przestępcą wojennym Putina czy Miedwiediewa, to zdanie na pewno pojawiłoby się na antenie TVP bez problemu – zapewnia w rozmowie z “Izwiestiami” Bater.

Bater został zwolniony z TVP. – Kiedy słyszę, jak ci ludzie uczą innych, jak należy żyć, krytykują ich za dławienie wolności słowa, nie mogę się powstrzymać od śmiechu – mówi o swych byłych szefach z TVP Bater. źródło:
http://www.youtube.com/watch?v=km9Jh4ADp8U

http://www.youtube.com/watch?v=eQ1lAk328G8

Tak robi się to w amerykańskich mediach:

http://www.youtube.com/watch?v=aJDFVsVqh4w

Dziewczynka z ciotką opowiadają jak przeżyły atak na Pd. Osetię. W momencie, gdy kobieta oświadcza, że winna jest Gruzja – prowadzący zarządza przerwę na reklamę. Po przerwie osłabiającej wymowę oświadczenia kobiety – daje jej 30 sekund na dokończenie, głośno odliczając czas. Na koniec niby obiektywnie podsumowuje: “There are grey areas in war”.

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj