Ojciec nawrócił się po śmierci córki z rąk islamistów

Po polsku

anita_grunwald- Mój mąż jest cudem – mówi matka zamordowanej przez islamistów w czerwcu w Jemenie niemieckiej chrześcijanki. Za życia córka mówiła, ze jest gotowa umrzeć, by ojciec uwierzył w Boga. Po jej śmierci Victor Grünwald rzeczywiście się nawrócił.

3 czerwca 2009 24-letnia Anita Grünwald – z wykształcenia pielęgniarka, z doświadczeniem w pracy m.in. w Malawi - wyleciała wraz ze swoją kuzynką do Jemenu, gdzie miały odbyć praktyki w szpitalu. Niecałe dwa tygodnie później, 12 czerwca, uczennice ewangelikalnej szkoły biblijnej zostały porwane podczas wycieczki przez islamskich ekstremistów i zastrzelone.

Dziewczyna pochodziła z niemieckiej rodziny, która w latach 70-tych przyjechała do RFN z Kazachstanu. Razem z mamą i rodzeństwem była członkiem ewangelikalnej wspólnoty. Jej tata także razem z nimi chodził na nabożeństwa i nawet pomagał w działalności grupy, ale raczej, by sprawić przyjemność swojej rodzinie.

- Byłabym gotowa umrzeć za to, by tata uwierzył – powiedziała kiedyś zastrzelona przez islamistów dziewczyna swojej mamie. Dziś Victor Grünwald twierdzi, że nawrócił się po śmierci swojej córki. - Jestem właściwie początkującym wierzącym, choć wiele wiem – mówi. - Czasem mam chwile zwątpienia. Jednak śmierć nie może być końcem. Mam nadzieję zobaczyć się ponownie z córką – dodaje.

sks/Idea.de

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/ojciec_nawrocil_sie_po_smierci_corki_z_rak_islamistow

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj