“Zginiesz psie - zadarłeś z islamem”

Po polsku

reneMogłoby się wydawać, że żyjąc w Polsce problemy z agresywnym fundamentalizmem islamskim nie dotyczą nas, przynajmniej bezpośrednio. O tym że jest inaczej przekonał się 27-letni didżej Jakub Rene Kosik. 

Artysta zamieścił jeden ze swych utworów “Mekka” na stronie sklepu muzycznego i nie przypuszczał nawet jakie piekło rozpętuje. Jak sam mówi, jego utwór miał być rodzajem hołdu, oddanego ich kulturze, ale fundamentalistom nie spodobała się wstawka z modlitwą islamskich imamów.

Od wigilii Kosik został zasypany listami z pogróżkami, jakie zaczął otrzymywać na swe konto w Facebooku:
“Usuń kawałek, albo zginiesz psie”, “Zadarłeś z islamem”, “Nigdy nie wybaczymy Ci tego co zrobiłeś z naszej religii. Zabawiłeś się z nami, teraz my będziemy bawić się tobą”, “Jesteśmy wszędzie. Zapomnij o karierze” - to tylko nieliczne przykłady korespondencji napływającej z całego świata.
Tylko przez pierwszą świąteczną noc, do jego skrzynki odbiorczej wpłynęło ponad 300 wiadomości, W tym jedna od 8-latka, najprawdopodobniej z Francji: “Jakub Rene Kosik - zginiesz psie”.
Dziewczyna Kosika wpadła w histerię, rodzina zaczęła się bać, a sam didżej zaczął odpisywać na maile i wyjaśniać że nie miał zamiaru nikogo obrazić. Słał odpowiedzi i czytał nowe maile:
“Tutaj jest link do filmu z tym psem. A tutaj link do myspace. Obejrzyjcie i zapamiętajcie dokładnie ten ryj”, “Następnym razem zapytaj nas o zgodę”.

screen-grozby-min
Niestety za radą rodziny i przyjaciół Kosik utwór skasował a ataki usatały. Można się zastanawiać dlaczego nie poinformował policji o groźbach karalnych, czy rzeczywiście wierzy w to, że ugoda i ustępstwo są najlepszym sposobem postępowania z fanatykami islamskimi? Wreszcie nie od rzeczy będzie ostatnie pytanie, czy cała ta akcja nie była tylko tanim chwytem marketingowym, mającym zwiększyć popularność artysty.
Wobec braku śledztwa i jedynego dowodu jakim są screeny przedstawiane przez Kosika, wątpliwości pozostaną.

konserwa

Źródło: http://www.konservat.cba.pl/arty2010/art0418.php

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj