Chińska cenzura monitoruje smsy szukając “nielegalnych”

Po polsku

67_1264025912Cenzura w Chinach to problem istniejący od dawien dawna. Ostatnio jednak, Google zwróciło uwagę świata na poczynania Chińskich władz w tej kwestii. Teraz okazuje się, że olbrzymia sieć komórkowa China Mobile “zagląda” obywatelom Chin do ich komórek, a konkretniej przeszukuje wiadomości tekstowe pod kątem “nielegalnych treści”. Chiński rząd wyposażył operatora komórkowego w listę słów kluczowych, oficjalnie związanych tylko z piractwem, pornografią i innymi nielegalnymi poczynaniami obywateli. Jeśli podejrzane słówko znajdzie się w wiadomości tekstowej delikwenta, jego telefon (a konkretnie karta SIM - blokada jest nakładana przez operatora) jest blokowany pod kątem wysyłania smsów.

(warto przeczytać komentarze do tej informacji zamieszczone na stronie źródłówej; poniżej jeden z nich - przyp. red.)

A mało kto wie że każdy operator GSM może zdalnie przejrzeć książkę, telefoniczną odczytać smsy w telefonie, śledzić wędrówki aparatu po różnych sieciach.
Wszystkie rozmowy są nagrywane, a te w których były użyte “kluczowe” słowa są automatycznie zaznaczne do bliższego przeglądu.

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_rozporzadzen/rozp_telekomunikacja/proj_rozp_wykaz_danych/px_rozp_z_art_180c_ust_2___30_11_wersja_po_kon.uzgodnieniowej.pdf

Źródło: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1549847.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj