Profanacja, Jezus-paker reklamuje klub fitness

Po polsku

Zielonoświątkowcy z Bremy otworzyli chrześcijański klub sportowy, który reklamuje umięśniony Jezus Chrystus rozbijający krzyż. Pomysłodawcy twierdzą, że chcą w ten sposób wprowadzić Boga ponownie do przestrzeni publicznej.

jezus_paker“Chrześcijański Klub Sportowy Dzieci Bożych” znajduje się na terenie należącym do Wolnego Kościoła Zielonoświątkowców w Bremie. Nowy właściciel, 44-letni Amerykanin Leslie Muldrow, postanowił zareklamować klub nietypową ulotką, rozsyłaną pocztą do domów. Widnieje na niej Chrystus przybity do krzyża. Nie umiera jednak, ale umięśnionymi ramionami łamie jego belki.

- W ten sposób chcę wprowadzić Boga z powrotem do przestrzeni publicznej – twierdzi Amerykanin. Jego zdaniem reklama ma znaczenie nie tylko komercyjne, ale także ewangelizacyjne. Jednocześnie zaznacza, że prowadzony przez niego klub jest otwarty dla wszystkich. - Wszyscy jesteśmy Bożymi dziećmi – mówi Muldrow.

Ulotka nie wywołała negatywnych reakcji w kręgach miejscowych katolików. (straszna znieczulica !!! - przyp.red. ) - Z teologicznego punktu widzenia nie można nic zarzucić wymowie grafiki, która ukazuje, że Jezus Chrystus zwycięża śmierć poprzez swoją śmierć na krzyżu – twierdzi Martina Höhns ze Związku Wspólnot Katolickich Bremy. Jednocześnie ma zastrzeżenia co do smaku, z jakim wykonana jest praca.

sks/Weser Kurier

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/czy_to_profanacja_jezus_paker_reklamuje_klub_fitness

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj