Planned Parenthood deprawuje nastoletnie dzieci w Ekwadorze

Po polsku

pppmurderPartner organizacji Planned Parenthood w Ekwadorze wykorzystuje 11-letnie dziewczynki w programie wstrzykiwania środków antykoncepcyjnych Depo-Prover jako część modelu „każdy każdemu” – donosi „Nasz Dziennik”. Gazeta zauważa, że „ten niebezpieczny program, który podważa autorytet rodziców, demoralizuje młodych i może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie, z pewnością byłby nielegalny w Stanach Zjednoczonych”.

Veena Siddharth, wiceszefowa międzynarodowych programów Planned Parenthood (PPFA), i Dee Redwine, regionalna szefowa PPFA w Ameryce Łacińskiej, piszą o programie w magazynie „Global Health”. PPFA prowadzi operacje przez swojego partnera z ekwadorskiej grupy Centro Medico de Orientacion y Planificacion Familiar (CEMOPLAF). Autorki artykułu piszą o 30 osobach w wieku od 11. do 19. lat, które pobierają nauki „przygotowujące je do wstrzykiwania Depo-Prover” i zaznajamiają się z „procedurami bezpieczeństwa biologicznego”. Nastolatki rozprowadzają wśród młodych ludzi z terenów wiejskich również inne środki antykoncepcyjne, takie jak pigułki czy prezerwatywy.

Siddharth i Redwine tłumaczą, że program jest “pewny”, “przystępny” i “wygodny”; dodają również, że organizatorzy docierają do klientów co 12 tygodni – czytamy w „Naszym Dzienniku”. – Pomyślmy tylko o emocjonalnych i medycznych konsekwencjach dopuszczania nastolatków, którzy nie mogą się nawet zdobyć na to, żeby posłać łóżko, do wstrzykiwania sobie nawzajem mocnego, opartego na sterydach specyfiku bez odpowiednich przeszkoleń medycznych, bez świadomości jego skutków ubocznych – mówi Stephen Mosher, szef instytutu zajmującego się badaniami populacji (Population Research Institute - PRI). W wypowiedzi dla portalu CNSNews.com Mosher zaznacza, że program ten jest niebezpieczny dla młodych Ekwadorczyków. Jego zdaniem, środki antykoncepcyjne nie chronią młodych ludzi przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, a w dodatku mogą zachęcić do seksualnej aktywności.

“Absolutnie skandalicznym” i “ingerującym” w zakres kompetencji rodziców nazwał ten program Jim Sedlak, wiceszef organizacji American Life League (ALL). – To byłoby z pewnością nielegalne tutaj, w Stanach Zjednoczonych – powiedział Sedlak dla CNSNews.com. – Planned Parenthood z pewnością chciało wykorzystać programy “każdy każdemu” w całych Stanach Zjednoczonych, jednak przeniosło je do Ekwadoru, gdzie posługuje się 15-letnimi dziećmi, które idą dać “strzał antykoncepcyjny” innym 13-, 14- i 15-letnim dzieciom – dodał.

Źródło: „Nasz Dziennik”

Źródło: http://www.piotrskarga.pl/ps,4757,2,0,1,I,informacje.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj