Indie i Pakistan to wrogowie, ale łączy je przemoc wobec chrześcijan

Po polsku

wip052713W stanie Karnataka grupa hinduistycznych ekstremistów sprofanowała trzy chrześcijańskie kościoły. Niemal w tym samym czasie pakistański muzułmański prawnik zakatował swoją służącą, gdyż była chrześcijanką. Indie i Pakistan są od dekad wielkimi wrogami, ale w obu tych krajach chrześcijanie są prześladowani i traktowani jak obywatele najniższej kategorii.

Napastnicy w Inkal, wiosce należącej do diecezji Maisur, wybili szyby w kościołach, zbezcześcili figurę Matki Bożej przy kościele parafialnym oraz zdewastowali przykościelną grotę w wiosce Thernamakki w diecezji Karwar.

Przewodniczący Światowej Rady Hinduskich Chrześcijan Sajan George potwierdził, że ataki na mniejszości chrześcijańskie w Indiach nasilają się. George zaznaczył również, że największą tragedią tego kraju jest brak sprawiedliwości. Dotychczas nie aresztowano żadnego z przywódców hinuistycznych, którzy odpowiedzialni są za prześladowanie chrześcijan w Indiach.

Jak powiedział Sajan George, władze stanowe w Orisie i Karnatace odrzuciły żądania aresztowania sprawców zamieszek w tamtych regionach.

Tymczasem w sąsiednim, wrogim Pakistanie, 12-letnia dziewczynka, służącą u wpływowego muzułmańskiego adwokata została przez pracodawcę zakatowana na śmierć. Przez cały okres pracy Shazia Bashir doświadczała upokorzenia i pogardy oraz przemocy psychicznej i fizycznej. Każda jej prośba o wypłacenie miesięcznego wynagrodzenia w wysokości 12 dolarów kończyła się jej biciem.

myths-jihadW końcu trafiła do szpitala. Dziewczynka miała złamana szczękę i rękę, a na plecach wypalone znamiona. Mała chrześcijanka była też wykorzystywana seksualnie, co zostało potwierdzone przez lekarzy. Początkowo ukrywano te prawdę przed rodziną, ale rany były zbyt poważne i rozległe. Mimo leczenia dziewczynka zmarła. Rodzicie dopiero po przekazaniu rodzicom jej ciała odkryli ślady po torturach. Zgłosili sprawę na policję i krótko po rozpoczęciu śledztwa aresztowano prawnika-zwyrodnialca.

W Pakistanie ponad 10 mln dzieci zmuszonych jest do pracy, co wynika z biedy i bezrobocia w tym kraju. Nierzadko traktowane są jak niewolnicy pozbawieni wszelkich praw. Ale najgorzej mają właśnie dzieci chrześcijańskie.
inny artykuł

Mali pakistańscy chrześcijanie często wysyłani są do zamożnych rodzin muzułmańskich na służbę. Doświadczają w czasie takiej służby wielu zniewag i upokorzeń ze strony pracodawców. Znęcanie się nad Shazią Bashir nie było więc wyjątkiem i pewnie sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie doszło do jej śmierci.

Kościelna Komisja Sprawiedliwości i Pokoju domaga się od pakistańskiego rządu aby ten zapewnił wszystkim dzieciom w kraju darmową naukę i możliwości edukacji. W Pakistanie, jak i w Indiach najczęściej to właśnie Kościół i inne wspólnoty chrześcijańskie stają w obronie dzieci, niezależnie od ich wyznania.

MiWi/RV/ekai.pl

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/chrzescijanie_przesladowani_w_indiach_i_pakistanie

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj