Internauci przeciwko Owsiakowi

Po polsku

nie_utrzymuje_owsiakaNie wszystkich zachwyca XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeciwnicy inicjatywy Jerzego Owsiaka umieszczają w internecie grafiki ośmieszające WOŚP, a także zachęcające do wsparcia innych działań charytatywnych.

Przykładowo na portalu społecznościowym Facebook pojawił się profil „Nie wspieram Owsiaka (anty-WOŚP)”. Jego twórcy piszą, iż jest to „ Grupa dla wszystkich, u których medialna szopka napędzana przez p. Owsiaka powoduje odruchy wymiotne, a swoje pieniądze wolą przeznaczyć na prawdziwe akcje charytatywne”.

Przeciwnikom WOŚP przeszkadza przede wszystkim medialne nadmuchiwanie imprezy Owsiaka, przez co zapomina się o wielu inicjatywach, które pomagają przez cały rok, a nie tylko w pierwszą niedzielę stycznia. Poza tym innym dziełem organizatora Orkiestry festiwal muzyczny Przystanek Woodstock, finansowany z odsetek bankowych naliczanych na zgromadzone przez WOŚP pieniądze.

Podczas tegorocznego “Woodstocku” aktywiści mającego pilnować porządku podczas imprezy Pokojowego Patrolu bezprawnie zabrali zniszczoną wcześniej przez nieznanych sprawców antyaborcyjną wystawę “Wybierz życie”. Jerzy Owsiak nie odniósł się pozytywnie do listu organizatora akcji, Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji PRO, który w liście do Dyrygenta WOŚP napisał, iż w swej działalności obie organizacje starają się pomagać dzieciom. - Jest bardzo agresywna, prowokująca i zła. Została postawiona nielegalnie. Co roku trafia nam się jakiś idiotyzm - powiedział podczas konferencji prasowej Owsiak.

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/internauci_przeciwko_owsiakowi

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj