Big Brother w dziecinnym pokoju

Po polsku

rtemagiccKto z Was nie chciałby aby jego dziecko otrzymało ze szkoły, do której uczęszczają bezpłatnie i na własność laptopa?
Prawda że to wspaniały pomysł? Zwłaszcza że ten laptop wyposażony jest w kamerę internetową. To niesamowite szczęście spotkało uczniów z Montgomery (Pennsylvania) z Lower Merion School w Stanach Zjednoczonych.
Sielanka jednak nie trwała długo, pewnego dnia jeden z uczniów szkoły został wezwany przez władze szkoły do gabinetu gdzie… został ukarany, za niewłaściwe zachowanie w……swoim domu. 

Tak, nie przesłyszeliście się. Za “niewłaściwe zachowanie” w swoim własnym domu.
Następnie jako dowód “przestępstwa” pokazano oniemiałemu ze zdziwienia uczniowi zdjęcia z jego pokoju wykonane z kamerki internetowej w laptopie, który otrzymał w prezencie od szkoły.
nwoJak się później okazało kamerki internetowe z laptopów w regularnych odstępach czasu wykonywały zdjęcia z prywatnego życia swoich uczniów a także ich rodziców (w tym wiele z intymnego życia rodziców).
W czasie gdy nieświadomi niczego uczniowie i ich rodzice beztrosko korzystali w swoich domach z laptopów kamerki w bezlitosny sposób szpiegowały ich poczynania.

W całej tej skandalicznej sytuacji jest jeszcze jeden pozytywny aspekt dla ucznia i jego rodziców, gdyż najprawdopodobniej nie będą już musieli do końca życia pracować. Dlaczego ? Bo natychmiast po tym incydencie pozwali szkołę i władze miasta do sadu za to że bez ich zgody byli szpiegowani we własnym domu i jak oceniają prawnicy, najprawdopodobniej otrzymają od Stanu Pennsylvania gigantyczne odszkodowania.
Z podobnymi pozwami szykują się już rodzice pozostałych uczniów, którzy otrzymali laptopy z kamerkami w prezencie.
Wygląda na to ze pomysł “zaglądania” do domów swoich obywateli może być bardzo kosztowny dla Stanu Pennsylvania, jako że szkoła w międzyczasie poinformowała, że podobne “prezenty” otrzymali uczniowie innych szkół.
Zapowiadają się pasjonujące procesy….

Źródło: http://www.konservat.cba.pl/art.php?art=0519&path=arty2010

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj