Pakistańskie przypadki

Po polsku

tears-muslimLokalny imam zaoferował 26 letniemu mężczyźnie pieniądze, żonę oraz dom jeżeli przyjmie wiarę Mahometa. Kiedy otrzymał odpowiedź odmowną, muzułmański lider lokalnej społeczności zawezwał do pobicia młodego człowieka i zastraszenia go. 
Mężczyzna trafił pod opiekę organizacji broniącej praw człowieka. Jak donosi AsiaNews początkowo młodemu mężczyźnie proponowano dom, przywileje i pieniądze. Następnie został on pobity do nieprzytomności i grożono mu śmiercią. Sprawcami pobicia byli rodzeni bracia Riaza Masiha, chrześcijanina z Kallur Kot.

Rodzice Riaza Masiha byli chrześcijanami, zmarli kiedy chłopak był mały. Wychowywał się on wraz z braćmi i siostrami pod opieką lokalnego imama Moulviego Peer-Akram Ullaha. Lider muzułmańskiej społeczności kilkakrotnie zachęcał Riaza do przejścia na islam - bez skutku.
W dniu 8 lutego dom Riaza w Kallur Kot został zaatakowany. Jak mówi sam poszkodowany - zagrożono mu śmiercią jeżeli nie zmieni wyznania. Bracia wykrzykiwali podczas bicia go, że “uśmiercenie niewiernego nie jest grzechem”.
Jak mówią przedstawiciele organizacji Rays of Development, jego bracia i siostry przeszli na islam, gdyż zostali przekupieni. Riaz miał otrzymać równowartość 12 tysięcy dolarów, dom oraz żony. Obecnie Riaz znajduje się pod opieką Christian Welfare Organization.

(AsiaNews)

Jak donosi CNA, postępowanie w sprawie brutalnego gwałtu i zabójstwa dokonanego na 12 letniej chrześcijance Shazii Masih, ujawnia coraz szersze kręgi wielkiej spirali wykorzystywania dzieci, jaka ma miejsce na terenie całego kraju.

Na jaw wychodzą coraz to nowe fakty dotyczące handlu dziećmi i ich wykorzystywania. Jak donosi agencja Fides, Shazia została zabrana z rodzinnego domu przez człowieka o nazwisku Amanat, który obiecał jej matce wygodne życie dla dziewczynki w bogatej rodzinie w Lahore. Matce powiedziano, iż dziewczynka będzie wykonywała obowiązki pomocy domowej. Człowiek dla którego pracowała, bogaty muzułmański prawnik Chaundry Muhammed Naeem, najpierw brutalnie ją zgwałcił, potem zabił, po czym próbował kupić milczenie rodziny ofiary za równowartość 250 dolarów, o czym wspominaliśmy już w serwisie. Obecnie zarówno Naeem, jak i Amanat znajdują się w areszcie.

Jak piszą informatorzy agencji Fides – przypadek dziewczynki stał się dla śledczych okazją do rozpoznania bardziej rozległego problemu - trafili bowiem na jawne działania przestępczego świata w Pakistanie, który specjalizuje się w porywaniu lub wykupywaniu dzieci z biednych rodzin, najczęściej chrześcijańskich. Wiele rodzin godzi się na oddanie dziecka, skuszone perspektywą lepszego życia dla pociechy wśród bogatych rodzin z klasy średniej. Dzieci te są później sprzedawane rodzinom muzułmańskim jako mali niewolnicy i żyją jak w więzieniu.

Statystyki wskazują, że obecnie około 12 milionów dzieci w Pakistanie jest zmuszanych do pracy, na niewolniczych warunkach. Problem ten dotyczy szczególnie przygranicznego Pendżab

(CNA)

Źródło: http://www.konservat.cba.pl/art.php?art=0549&path=arty2010

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj