Nowy rodzaj odznaczenia: zasłużony dla aborcji

Po polsku

Stolica Meksyku zezwoliła na zabijanie nienarodzonych dzieci dwa lata temu. Teraz władze miasta zostały odznaczone “za zasługi na rzecz promocji aborcji na życzenie”.

aborcja_meksyk_txtMiasto Meksyk szczyci się swoją polityką zdrowotną wobec kobiet. Tu mogą one przeprowadzić aborcję w państwowym szpitalu, za pieniądze podatników. Przez ostatnie dwa lata z możliwości tej skorzystało co najmniej 23 tys. kobiet - informuje portal LifeSite.News.

Założona przez Michaela Bloomberga amerykańska fundacja postanowiła więc uhonorować zasłużonego w tej kwestii gubernatora stołecznego dystryktu Marcelo Ebrarda. Został on odznaczony “za zasługi na rzecz promocji aborcji na życzenie”. Czy powiesi sobie medal nad biurkiem?

Nie wykluczone, skoro Ebrard nie ukrywa zadowolenia ze swojej polityki. W jego opinii, oznacza ona, że Meksyk staje się w tym momencie światowym liderem w tej materii. - Jesteśmy największym miastem Ameryki Łacińskiej, które wprowadziło te przepisy i dlatego nie dziwi, że spotykamy się z dużym zainteresowaniem z Nowego Jorku – cieszy się gubernator. Nie ukrywa także, że za wprowadzonymi przez niego przepisami stoją grube pieniądze z USA.

Na szczęście nie cały kraj chce się w ten sposób „rozwijać”. W odpowiedzi na zarządzenia władz stolicy część samorządów już wprowadziło lub wkrótce zamierza wprowadzić poprawki do lokalnych konstytucji, które będą lepiej chroniły życie nienarodzonych.

W czasie przekazywania nagrody grupa ludzi z maskami na twarzach protestowała przeciwko odznaczaniu osoby, która przyczynia się do tak drastycznego zwiększenia liczby aborcji.

AJ/ND

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/nowy_rodzaj_odznaczenia_zasluzony_dla_aborcji

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj