W jednej ze świątyń bułgarskiej stolicy przeprowadzono masoński rytuał

Po polsku, Polecane

masoniSOFIA. W związku ze śmiercią bułgarskiego masona Nr 1 Iwana Stawrewa, masoni, którzy zjechali się ze wszystkich krańców Bułgarii, przeprowadzili w cerkwi Świętej Trójcy w Sofii swój rytuał – „Braterski łańcuch”.
W prawosławnej cerkwi w stolicy Bułgarii zebrali się przedstawiciele 60 lóż związanych z Wielką Lożą, na czele z wielkim mistrzem Wielkiej Loży Wołodią Łozanowem.

Na początku kapłani cerkwi Świętej Trójcy odprawili obrzęd pogrzebu Iwana Stawrewa, a następnie przeprowadzono masońską ceremonię pogrzebową. Masoni utworzyli krąg i, wziąwszy się ze ręce, utworzyli tzw. „Braterski łańcuch”, jak podaje portal “Двери.БГ”, powołując się na gazetę «Стандарт» („Standard”). Następnie „poświęceni” bracia położyli na trumnie Stawrewa masoński fartuch, rękawiczki i młotek.

Na pogrzeb Iwana Stawrewa przyjechał do Sofii doktor Klaus Horneffer, były wielki mistrz Zjednoczonej Wielkiej Loży Niemiec, który w przeszłości był jednym z ojców założycieli Wielkiej Loży Bułgarii. W 1997 roku Horneffer podniósł Stawrewa do stopnia wielkiego mistrza. Wiadomo, że obaj wybitni masoni pozostawali w ścisłym kontakcie.

Nieprzypadkowo pogrzeb zmarłego wielkiego mistrza miał miejsce właśnie w cerkwi Świętej Trójcy. Za życia Stawrew był ofiarodawcą tej świątyni, która w ostatnich latach została obudowana głównie właśnie z jego środków.

Obecnie nic nie wiadomo o tym, czy ów masoński rytuał, dokonany w cerkwi Świętej Trójcy, został przeprowadzony za zgodą Sofijskiej metropolii. Jednak w lipcu ubiegłego roku Święty Synod Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej wydał okólnik, w którym duchownym Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej zakazano uczestnictwa w rytuałach religijnych wraz z przedstawicielami innych konfesji i innych organizacji religijnych. W szczególności w okólniku stwierdzono, że bułgarscy prawosławni duchowni nie mogą brać udziału w zebraniach z przedstawicielami innych konfesji w szatach liturgicznych i w ogóle nie mogą sprawować żadnych wspólnych czynności liturgicznych.

Okólnik Synodu wydano w związku z faktem uczestnictwa duchownych Silistreńskiej diecezji w masońskich obrzędach rycerskich, które miały miejsce w prawosławnej cerkwi w wiosce Kalipetrowo. Wtedy grupa aktywistów ogłosiła utworzenie w Bułgarii tzw. prawosławnej gałęzi Zakonu Templariuszy.

Możliwe, że w czasie nadchodzącej czerwcowej sesji Świętego Synodu Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej znów będzie dyskutowany problem, dlaczego nie jest zachowywany zakaz przeprowadzania w prawosławnych cerkwiach rytuałów masońskich, rycerskich, archontów, itp.

pentagram1

Źródło: http://www.sedmitza.ru/news/1191219.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj