Na północy Włoch kobieta otrzyma nawet 4,5 tys. euro, jeśli zrezygnuje z aborcji

Po polsku

baby- Żadna kobieta w Lombardii nie będzie dokonywać aborcji z powodów finansowych – zapowiadał jeszcze podczas kampanii wyborczej na prezydenta regionu Roberto Formigoni. Teraz, po objęciu władzy, wprowadza specjalną zapomogę dla kobiet, które są w ciężkiej sytuacji materialnej, ale zamiast usunąć, zdecydują się urodzić dziecko.

Kobiety, które rozważają aborcję bojąc się, że nie poradzą sobie finansowo z małym dzieckiem, otrzymają specjalną pomoc od władz regionu – ogłosił pod koniec ubiegłego miesiąca prezydent Lombardii Roberto Formigoni, który w marcu rozpoczął urzędowanie. Chce, aby każda z kobiet, która zamiast abortowania zdecyduje się urodzić dziecko, otrzymała pomoc finansową sięgającą w sumie 4,5 tys. euro.

Zapomoga ma być wypłacana przez 18 miesięcy od urodzenia dziecka i wynosić ok. 250 euro na miesiąc. W ten sposób Formigoni chce zrealizować swoją przedwyborczą obietnicę, że „żadna kobieta w Lombardii nie będzie dokonywać aborcji z powodów finansowych”. Za tę obietnicę został zaatakowany przez feministki, które oskarżyły go o używanie aborcji w kampanii do forsowania “konserwatywnej propagandy”.

Formigoni, który wraz z Rocco Buttiglione zakładał partię Zjednoczonych Chrześcijańskich Demokratów, wraz ze swoimi wspópracownikami zwracają uwagę, że takie rozwiązanie może pomóc „zminimalizować tragedię aborcji”, a także zwiększyć przyrost naturalny, który we Włoszech jest bardzo niski. Obecnie przypada tu bowiem 1,32 dziecka na jedną kobietę, podczas gdy do utrzymania populacji na stabilnym poziomie potrzeba przynajmniej 2,1.

AJ/LifeSiteNews.com

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/wlochy_na_polnocy_kobieta_otrzyma_nawet_4_5_tys_euro_jesli_zrezy

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj