Muzułmanie twierdzą, że Wikipedia kłamie. Tworzą swoją

Po polsku

ilmpediaMa się nazywać Ilmpedia. W przeciwieństwie do Wikipedii, która - jak twierdzą wyznawcy Allaha - ma charakter antyislamski, muzułmańska bezpłatna encyklopedia internetowa będzie zawierać „prawdę o islamie”.

Na razie ruszyła jedynie muzułmańska wersja Facebooka. Wielki muzułmański portal społecznościowy Madina – póki co w wersji beta - ma połączyć wyznawców Allaha z całego świata. Na portalu, który wystartował pod koniec maja, nie będzie żadnych treści, które muzułmanie mogliby uznać za obraźliwe i bluźniercze.

Jego pomysłodawcy nie poprzestają jednak jedynie na tym i już intensywnie pracują nad swoją wersją Wikipedii. Inicjatorem przedsięwzięcia jest firma Madina Media Corp. Zdaniem jej przedstawicieli, niezbędna jest “odpowiedź” świata islamu na Wikipedię, bo ta przekazuje nieprawdziwe informacje o islamie – czytamy w amerykańskim serwisie Prweb.com.

Ilmpedia ma zawierać „autentyczne informacje” o islamie, pisane przez “samych muzułmanów”. Artykuły na Wikipedii mają, ich zdaniem, charakter antyislamski. Na razie Ilmpedia poszukuje osób, które redagowałyby serwis.

W lutym 2010 roku główny mufti Egiptu nazwał “antyislamiskimi” portale społecznościowe typu Facebook. W marcu muzułmanie zażądali od administracji Facebooka usunięcia wszystkich profili użytkowników, ukrywających się pod pseudonimem “Allah”. W maju dostęp do Facebooka zablokował swoim obywatelom rząd Pakistanu, by muzułmanie nie natchnęli się tam na karykaturę Mahometa.

Swoją “odpowiedź” na Wikipedię zaprezentowali już wcześniej Żydzi. Ci byli niezadowoleni ze sposobu, w jaki Wikipedia opisywała konflikt izraelsko-palestyński.

AJ/Onet.pl/Prweb.com

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/muzulmanie_twierdza_ze_wikipedia_klamie_tworza_swoja

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj