Wolała umrzeć, niż zabić własne dziecko

Po polsku

babyTa historia macierzyńskiej miłości zadziwiła mieszkańców Florydy. Młoda kobieta z Dominikany, podobnie jak w Polsce Anna Radosz, wolała umrzeć niż zabić dziecko. Do końca uważała, że ciąża była dla niej błogosławieństwem.
W maju 25-letnia Benny Abreu z Dominikany ukończyła uniwersytet na Florydzie. Była już wtedy w ciąży. Zdecydowała się ją utrzymać, pomimo tego, że wiedziała o tym, że problemy z sercem, na które cierpiała, mogą prowadzić do komplikacji.

- Lekarz powiedział jej, że jeśli chce przeżyć, musi poddać się aborcji – opowiadała matka Benny w ukazującej się na Florydzie hiszpańskojęzycznej gazecie „La Prensa”. Według pisma, które jako pierwsze opisało historię, dziewczyna nigdy nie brała nawet pod uwagę aborcji, bo uznawała ciążę za błogosławieństwo.

Matka dodaje, że dziewczyna wyraźnie powiedziała lekarzom, że nie zabije swojego dziecka i że będzie kontynuowała ciążę. 17 maja urodziła syna. Niedługo potem, z powodu pogorszenia się jej stanu, przewieziono ją do kliniki kardiologicznej. Zmarła 30 maja.

Ojciec dziecka wiedział, że Benny Abreu była chora, ale – jak mówi – nie spodziewał się, że skończy się w ten sposób. - Straciłem część mnie – wyznaje Jovan Toliver i dodaje, że jedyną rzeczą, która trzyma go przy życiu jest świadomość, że musi być silny dla dziecka.

Również matka Toliver’a jest pełna podziwu dla decyzji Benny. - Była bardzo dzielna i nigdy nie poddawała w wątpliwość urodzenia dziecka, pomimo że w rezultacie przyszło jej zapłacić tak wysoką cenę – mówiła kobieta dodając, że urodzonemu chłopcu nigdy nie zabraknie opieki. - Wiem, że teraz jest w Bożych rękach i gdy spojrzy na nas, będzie widziała, że najlepsza część jej pozostała z nami – powiedziała.

AJ/CatholicNewsAgency.com

Źródło: http://fronda.pl/news/czytaj/wolala_umrzec_niz_zabic_wlasne_dziecko

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj