17-latka cierpi za wiarę

Po polsku

somalia-hizbul-islam-and-al-qaeda22.06.2010 Niedawno świat chrześcijański obiegła informacja o wstrząsającej historii 17-letniej Nurty Mohamed Farah, która daje odważne świadectwo wiary względem prześladowców, którymi okazali się jej rodzice. 

Żyjąca w Somalii dziewczynka, wyznała rodzicom, że przyjęła chrześcijaństwo. Została pobita, a następnie ojciec zabrał ją do lekarza, aby za pomocą kuracji farmakologicznej „wyleczyć ją z choroby”. Kiedy zarówno leki, jak i dotkliwe kary cielesne nie dały oczekiwanego rezultatu rodzina postanowiła pozbawić Nutrę kontaktu ze światem. Już ponad miesiąc dziewczynka jest za dnia przykuwana do drzewa, noce natomiast spędza w komórce.

Lokalna wspólnota chrześcijańska wspiera ją modlitwą. Nie chce podejmować mediacji w obawie, że mogłoby to pogorszyć sytuację Nutry. Nie można także się spodziewać pomocy ze strony rządu. Jak donosi U.S. Department of State’s 2009 International Religious Freedom Report władze Somalii nie są zaangażowane w propagowanie i walkę o wolność wyznania w tym kraju.
Chociaż dla europejskiego obserwatora sprawa zdaje się być łatwą w jej kwalifikacji etycznej, to w istocie rodzi poważne wątpliwości. Pozostawia otwartym pytanie o to gdzie leży granica pomiędzy prawem rodziców do wychowania dzieci w swojej religii, a prawem do wolności religijnej.

wszystko-idzie-dobrze

Wszystko idzie dobrze !

Źródło: http://www.ekumenizm.pl/content/article/20100622110636300.htm

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj