Ksiądz udzielił komunii psu. Lawina skarg

Po polsku

Kościół Anglikański w Kanadzie stał się tematem kontrowersji, gdy wikariusz udzielił psu komunii świętej - informuje na swojej stronie internetowej brytyjski dziennik “The Daily Mail”. Kościół św. Piotra w Toronto od czasu tego zdarzenia jest zalewany skargami wysyłanymi przez chrześcijan z całego kraju.
Donald Keith, właściciel psa, powiedział, że zabrał swojego pupila do kościoła, bo powiedziano, że zwierzęta są tam mile widziane.  Podobny artykuł

Zdradził też gazecie “Toronto Sun”, iż z racji tego, że jest nowicjuszem, wikary zaprosił go osobiście do przyjęcia komunii w zakrystii.

dog- Ksiądz z zadowoleniem przyjął mnie i kazał przyjść, aby przyjąć komunię. Trapper (pies) przyszedł ze mną i wikary jemu też podał sakrament - powiedział Keith. - Po wszystkim spuścił głowę i odmówił krótką modlitwę – dodał.

- Pomyślałem, że to dobry sposób na przyjęcie mnie do kościoła. Wydawało mi się, że zostanie to zaakceptowane. Staruszka stojąca przede mną, widząc to, po prostu promieniała – opowiada właściciel psa.

- 99 procent ludzi będących w kościele uwielbia Trappera i ich dzieci się z nim bawią - żali się Keith, słysząc o lawinie skarg napływających z całego kraju do Kościoła św. Piotra w Toronto.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2202533,69,ksiadz_udzielil_komunii_psu_lawina_skarg,item.html

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj