Zlodowaciała pobożność, czyli czym sie zajmują prawosławni kapłani na Antarktydzie.

Po polsku

the-beatles-yellowsubmarine27.08.2010 „Prawosławni” kapłani Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu z Antarktydy zaśpiewają na festiwalu „Beatles” w Liverpoolu. (artykuł sprzed kilku dni, wiec opisywane wynaturzenie miało już miejsce. - red.)

Piosenki legendarnej brytyjskiej grupy „The Beatles”, wykonane przez kapłanów z Cerkwi Świętej Trójcy Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej (MP) na Antarktyce, zabrzmią 28 sierpnia w czasie festiwalu w Liverpoolu „Beatle Week Festival”, jak podają “Известия”, powołując się na ITAR-TASS.

Jak oświadczyli organizatorzy festiwalu, który w tym roku odbędzie się w dniach od 25 do 31 sierpnia, ich celem było odnalezienie na każdym kontynencie zespołów, które zaśpiewają utwory „wspaniałej czwórki” na koncercie „Pokój, miłość i zrozumienie”, który będzie miał miejsce 28 sierpnia przy anglikańskiej katedrze w Liverpoolu.

antarcticamapNajtrudniej było znaleźć fanów Johna, Paula, Goerge’a i Ringo na Antarktydzie. Jednak jak powiedział przedstawiciel kompanii, zarządzającej klubem „Cavern” John Keats, udało się dojść do porozumienia z prawosławnymi kapłanami Cerkwi Świętej Trójcy, położonej na wyspie Waterloo, niedaleko od rosyjskiej stacji polarnej “Беллинсгаузен”.(„Bellingshausen”).

„Przesłano już do nas nagranie video z cerkwi na Antarktydzie i powinniśmy je otrzymać najpóźniej dzisiaj wieczorem, - oświadczył Keats, - To prawda, że na razie możemy tylko zgadywać, jakie utwory wykonają rosyjscy kapłani.”

Koncert 28 sierpnia otworzy biskup Liverpoolu James Johnes, a pierwszą piosenką „The Beatles” będzie „Across the Universe”, której melodię „wybiją” dzwony miejskiej katedry.

Inne liczne imprezy, przebiegające w ramach festiwalu, odbędą się w klubie „Cavern” oraz w pubie o tej samej nazwie na Matthew street, w hotelu “Adelfie” w centrum miasta oraz w budynku Królewskiego Towarzystwa Filharmonicznego.

Jak podaje ITAR-TASS, piosenki „liverpoolskiej czwórki” będą wykonywać zespoły z Argentyny, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Włoch, USA, Szwecji, Japonii i wielu innych państw.

Rosję po raz szósty będą reprezentować muzycy z Czeliabińska –Walery i Alena Jaruszyn z grupą “Ариэль”(„Ariel”), która na czas festiwalu zgodnie z przyjętą już tradycją zmienia swoją nazwę na “Back from the USSR” („Powrót z ZSRR”).

beatlestitlepict

Źródło: http://portal-credo.ru/site/?act=news&id=79367

Icons by N.Design Studio. Designed By Ben Swift. Powered by WordPress
RSS Zaloguj